Aktualności

LUBIANA CUP – turniej piłki nożnej dziewcząt

13 zespołów, prawie 200 zawodniczek, 25 meczów, 60 bramek – tak w wielkim skrócie można podsumować pierwszy w historii Powiatu Kościerskiego turniej piłki nożnej dziewcząt Lubiana CUP 2021, który w dniu 21 sierpnia br. został rozegrany na boisku sportowym w Łubianie. Turniej odbył się pod Patronatami Starosty Kościerskiego i Wójta Gminy Kościerzyna.

Na murawie piłkarskiego boiska w Łubianie walczyły drużyny w rocznikach: 2008-2009, 2010-2011 oraz 2012 i młodsi. W kategorii rocznika 2008 rywalizowały: Prometeusz Tuchomie, Olimpico Malbork, Ceramik Łubiana i AP Kościerzyna. Z kolei w grupie 2010 zagrały KS Canicuła Bytów, Olimpico Malbork, Kaperki Puck, Kaperki Puck II, Ceramik Łubiana i Akademia Piłkarska Kościerzyna. Natomiast w ostatniej grupie, czyli roczniku 2012 wystąpiły zespoły Canicuła Bytów, Olimpico Malbork i Ceramik Łubiana. Łącznie, swoje umiejętności zaprezentowało prawie 200 zawodniczek. Dziewczyny z Łubiany z kategorii 2010-2011 zajęły wysokie drugie miejsce!

Warto dodać, że turniejowi towarzyszyły mecze sparingowe, w których wzięły udział drużyny Wdy Lipusz, Akademii Piłkarskiej Kościerzyna oraz Ceramika Łubiana. W tej rywalizacji uczestniczyło ponad 70 dzieci.

Podsumowując turniej należy również zaznaczyć, że spośród wszystkich klubów piłkarskich działających na terenie powiatu kościerskiego, tylko Ceramik Łubiana posiada drużyny żeńskie.

Zachęcamy wszystkie miłośniczki futbolu, które chciałyby doskonalić swoje umiejętności do nas na treningi.

Trenujemy z Pasją !

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej