Aktualności

LUBIANA CUP – turniej piłki nożnej dziewcząt

13 zespołów, prawie 200 zawodniczek, 25 meczów, 60 bramek – tak w wielkim skrócie można podsumować pierwszy w historii Powiatu Kościerskiego turniej piłki nożnej dziewcząt Lubiana CUP 2021, który w dniu 21 sierpnia br. został rozegrany na boisku sportowym w Łubianie. Turniej odbył się pod Patronatami Starosty Kościerskiego i Wójta Gminy Kościerzyna.

Na murawie piłkarskiego boiska w Łubianie walczyły drużyny w rocznikach: 2008-2009, 2010-2011 oraz 2012 i młodsi. W kategorii rocznika 2008 rywalizowały: Prometeusz Tuchomie, Olimpico Malbork, Ceramik Łubiana i AP Kościerzyna. Z kolei w grupie 2010 zagrały KS Canicuła Bytów, Olimpico Malbork, Kaperki Puck, Kaperki Puck II, Ceramik Łubiana i Akademia Piłkarska Kościerzyna. Natomiast w ostatniej grupie, czyli roczniku 2012 wystąpiły zespoły Canicuła Bytów, Olimpico Malbork i Ceramik Łubiana. Łącznie, swoje umiejętności zaprezentowało prawie 200 zawodniczek. Dziewczyny z Łubiany z kategorii 2010-2011 zajęły wysokie drugie miejsce!

Warto dodać, że turniejowi towarzyszyły mecze sparingowe, w których wzięły udział drużyny Wdy Lipusz, Akademii Piłkarskiej Kościerzyna oraz Ceramika Łubiana. W tej rywalizacji uczestniczyło ponad 70 dzieci.

Podsumowując turniej należy również zaznaczyć, że spośród wszystkich klubów piłkarskich działających na terenie powiatu kościerskiego, tylko Ceramik Łubiana posiada drużyny żeńskie.

Zachęcamy wszystkie miłośniczki futbolu, które chciałyby doskonalić swoje umiejętności do nas na treningi.

Trenujemy z Pasją !

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej