Aktualności

LUBIANA CUP – turniej piłki nożnej dziewcząt

13 zespołów, prawie 200 zawodniczek, 25 meczów, 60 bramek – tak w wielkim skrócie można podsumować pierwszy w historii Powiatu Kościerskiego turniej piłki nożnej dziewcząt Lubiana CUP 2021, który w dniu 21 sierpnia br. został rozegrany na boisku sportowym w Łubianie. Turniej odbył się pod Patronatami Starosty Kościerskiego i Wójta Gminy Kościerzyna.

Na murawie piłkarskiego boiska w Łubianie walczyły drużyny w rocznikach: 2008-2009, 2010-2011 oraz 2012 i młodsi. W kategorii rocznika 2008 rywalizowały: Prometeusz Tuchomie, Olimpico Malbork, Ceramik Łubiana i AP Kościerzyna. Z kolei w grupie 2010 zagrały KS Canicuła Bytów, Olimpico Malbork, Kaperki Puck, Kaperki Puck II, Ceramik Łubiana i Akademia Piłkarska Kościerzyna. Natomiast w ostatniej grupie, czyli roczniku 2012 wystąpiły zespoły Canicuła Bytów, Olimpico Malbork i Ceramik Łubiana. Łącznie, swoje umiejętności zaprezentowało prawie 200 zawodniczek. Dziewczyny z Łubiany z kategorii 2010-2011 zajęły wysokie drugie miejsce!

Warto dodać, że turniejowi towarzyszyły mecze sparingowe, w których wzięły udział drużyny Wdy Lipusz, Akademii Piłkarskiej Kościerzyna oraz Ceramika Łubiana. W tej rywalizacji uczestniczyło ponad 70 dzieci.

Podsumowując turniej należy również zaznaczyć, że spośród wszystkich klubów piłkarskich działających na terenie powiatu kościerskiego, tylko Ceramik Łubiana posiada drużyny żeńskie.

Zachęcamy wszystkie miłośniczki futbolu, które chciałyby doskonalić swoje umiejętności do nas na treningi.

Trenujemy z Pasją !

Aktualności

Zaniedbanie osób starszych to przemoc

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej przypomina, że zaniedbywanie jest formą przemocy. Niestety, często dotyka osób starszych, które są zależne od swoich opiekunów.

Jeśli doświadczasz, bądź jesteś świadkiem przemocy NIE skrywaj cierpienia!

Więcej

Radni-seniorzy planują 2022 rok

12 stycznia odbyło się pierwsze w tym roku posiedzenie Rady Seniorów Gminy Kościerzyna. W spotkaniu uczestniczyło 12 radnych-seniorów oraz zaproszeni goście: Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Bober i Wójt Grzegorz Piechowski.

Więcej

Orszak Trzech Króli we Wdzydzach

6 stycznia 2022 r., w dzień Objawienia Pańskiego, z inicjatywy ks. Stanisława Wielińskiego z parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Wąglikowicach oraz sołtysa Wdzydz – Józefa Brzezińskiego, po raz pierwszy w parafii zorganizowano Orszak Trzech Króli.

Więcej