Aktualności

Majowe świętowanie w szkole w Niedamowie

Dnia 26 kwietnia br. o godzinie 8.00 uczniowie i pracownicy szkoły w Niedamowie zebrali się w sali wiejskiej, aby uczcić zbliżające się majowe święta.

Najpierw odśpiewano hymn państwowy, a następnie uczennica klasy VII przedstawiła wszystkim krótki zarys historyczny zbliżających się świąt. Następnie uczniowie z Zespołu Artystycznego „Chochliki” zaśpiewali dwie patriotyczne piosenki pt: ” Witaj Majowa Jutrzenko” i „Polska flaga”. W następnej kolejności odbył się niezwykły koncert zespołu muzycznego VIOL- ART Leszek Bolibok. Muzycy zaprezentowali piękne, patriotyczne pieśni oraz polskie piosenki. Oprócz słuchania były też tańce i akompaniamenty rytmiczne w wykonaniu uczniów.

Ten niezwykły dzień pozostanie na długo w pamięci.

Nadesłane ze Szkoły Podstawowej w Niedamowie

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej