Aktualności

Mały Klincz. Otwarcie ulic po przebudowie

Ulice: Rzemieślnicza, Leśna i Akacjowa w Małym Klinczu zostały zmodernizowane oraz uroczyście otwarte. Wyczekiwana przez mieszkańców inwestycja kosztowała ponad 2,7 mln złotych, z czego prawie 880 tys. stanowiła dotacja z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg 2022. Wykonawcą była firma DROMOS z Kartuz.

Przebudowa zaowocowała poprawą bezpieczeństwa użytkowników oraz komfortu podróżowania. To dzięki położeniu asfaltu, zmianie szerokości jezdni, budowie poboczy i systemu sieci kanalizacji deszczowej.

Uroczystość otwarcia dróg odbyła się 1 lipca na skrzyżowaniu ulic Rzemieślniczej i Leśnej. Uczestniczyli w niej: mieszkańcy, wicewojewoda pomorski Aleksander Jankowski, wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski, wicewójt Grzegorz Świtała, sołtys Małego Klincza Wiesław Jakubek, radny Arkadiusz Maliszewski, proboszcz parafii Wielki Klincz ks. Bogusław Kudla oraz pracownicy Urzędu Gminy.

Obszar naszej gminy to tereny gdzie kiedyś funkcjonowały PGR. Stąd chcielibyśmy wziąć udział w kolejnym naborze do Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych „Polski Ład”. Chcemy wybudować na terenie boiska w Małym Klinczu obiekt socjalno-sportowy. Inwestycja bardzo potrzebna, gdyż grają tu nie tylko dorośli z klubu Santana Wielki Klincz, ale też co najważniejsze trenuje tutaj młodzież. Raz już podchodziliśmy do tego programu, ale się nie udało. Mam nadzieję, że wicewojewoda, widząc jak wygala sytuacja, będzie orędownikiem naszego wniosku.

Grzegorz Piechowski, wójt gminy Kościerzyna

Sama gmina Kościerzyna, miasto i powiat to szereg różnorakich inwestycji, na które uzyskali samorządowcy prawie 700 mln zł w bieżącej kadencji. To jest ogromna suma. Jak wskazał wójt, to jest prawie 880 tys. zł dofinansowania rządowego. Cieszymy się i jesteśmy dumni, że nasi samorządowcy potrafią korzystać z tych środków, potrafią je przełożyć na inwestycje, które są potrzebne lokalnej społeczności, które wzmagają bezpieczeństwo, komfort życia i pozwalają na perspektywę lepszego, bardziej komfortowego rozwoju.

Aleksander Jankowski, II wicewojewoda pomorski

Źródło zdjęć i cytatów: Kurier Kaszubski, www.kurierkaszubski.eu

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej