Aktualności

Mały Klincz. Pani Anna Szews skończyła 100 lat!

4 czerwca Pani Anna Szews dołączyła do grona szacownych jubilatów, który przekroczyli wiek stu lat. Z tej okazji z urodzinową wizytą udali się do Małego Klincza wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz gminny radny i sołtys Wiesław Jakubek.

Pani Anna Szews od 60 lat mieszka w Małym Klinczu. Nigdy nie pracowała zawodowo, całe życie poświęciła prowadzeniu domu i opiece nad dziećmi, których wychowała 9. Ma 21 wnuków, 21 prawnuków i 1 praprawnuka, a drugi jest w drodze. W domu Państwa Szews zawsze było gwarno, niczym w domowym przedszkolu. Dzieci garnęły się do Pani Anny, a i ona bardzo lubi towarzystwo najmłodszych.

Pani Anna jest wdową, mąż Antoni zmarł 28 lat temu. Obecnie jubilatka mieszka z najmłodszą córką. Ma swoje rytuały, a jednym z najważniejszych jest codzienna lektura prasy. Warto zaznaczyć, że Pani Anna czyta gazetę bez okularów! Urodzinowe życzenia od wójta również odczytała bez ich zakładania. Jak zapowiedziała: chce dożyć 117 lat, bo wtedy będzie do niej należał tytuł najstarszej Polki.

Z opowieści dzieci Pani Anny Szews wynika, że Mamusia przez całe życie nie narzekała, wciąż jest uśmiechnięta i pogodna. Może właśnie w tym tkwi sekret długowieczności.

Jeszcze raz życzymy wszystkiego dobrego!

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej