Aktualności

Małżeństwa na medal!

Wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odbyło się 29 i 30 marca w Urzędzie Gminy Kościerzyna. W imieniu prezydenta RP odznaczenia wręczył Jubilatom wójt Grzegorz Piechowski.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Serdecznie gratulujemy Parom, które mogą pochwalić się tak imponującym stażem i życzymy jeszcze wielu wspólnych, szczęśliwych lat!

Jubilaci, którzy odebrali medale dnia 29.03.2022:
🏅Maria i Tadeusz Dudek z Kalisk Kościerskich
🏅Urszula i Szczepan Kujach z Dobrogoszczy
🏅Janina i Tadeusz Leszkowscy z Kalisk Kościerskich
🏅Stefania i Franciszek Narloch z Łubiany
🏅Bernardyna i Andrzej Peek z Łubiany
🏅Maria i Franciszek Wicher z Kalisk Kościerskich

Jubilaci, którzy odebrali medale dnia 30.03.2022:
🏅Elżbieta i Jan Dawidowscy z Zielenina
🏅Halina i Jerzy Kwidzińscy z Nowej Kiszewy
🏅Halina i Czesław Markowscy z Sarnów
🏅Grażyna i Kazimierz Ropel z Wielkiego Klincza
🏅Krystyna i Czesław Synakowscy ze Skorzewa

       

Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Sezon jesienno-zimowy to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

Więcej