Aktualności

Małżeństwa na medal!

Wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odbyło się 29 i 30 marca w Urzędzie Gminy Kościerzyna. W imieniu prezydenta RP odznaczenia wręczył Jubilatom wójt Grzegorz Piechowski.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Serdecznie gratulujemy Parom, które mogą pochwalić się tak imponującym stażem i życzymy jeszcze wielu wspólnych, szczęśliwych lat!

Jubilaci, którzy odebrali medale dnia 29.03.2022:
🏅Maria i Tadeusz Dudek z Kalisk Kościerskich
🏅Urszula i Szczepan Kujach z Dobrogoszczy
🏅Janina i Tadeusz Leszkowscy z Kalisk Kościerskich
🏅Stefania i Franciszek Narloch z Łubiany
🏅Bernardyna i Andrzej Peek z Łubiany
🏅Maria i Franciszek Wicher z Kalisk Kościerskich

Jubilaci, którzy odebrali medale dnia 30.03.2022:
🏅Elżbieta i Jan Dawidowscy z Zielenina
🏅Halina i Jerzy Kwidzińscy z Nowej Kiszewy
🏅Halina i Czesław Markowscy z Sarnów
🏅Grażyna i Kazimierz Ropel z Wielkiego Klincza
🏅Krystyna i Czesław Synakowscy ze Skorzewa

       

Aktualności

Bitwa Regionów, czyli kulinarna rywalizacja KGW

Osiem Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w kulinarnej Bitwie Regionów, która odbyła się w minioną sobotę we Wdzydzach. Panie przygotowały i zaprezentowały tradycyjne potrawy regionalne, a stawką tej rywalizacji był awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu.

Więcej

Wdzydze. Odbyły się I Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

Za nami pierwsze regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego! Było to wielkie święto żeglarstwa. 23 września we Wdzydzach spotkali się uczniowie z całego województwa biorący udział w projekcie „Pomorskie Żagle Wiedzy”. Sprawdzili nabyte w trakcie obozów i warsztatów umiejętności oraz przetestowali jachty kupione w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z Morzem”.

Więcej

Widoczne postępy w rozbudowie oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu

Trwają intensywne prace na oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu. Inwestycja warta ponad 6,35 mln zł powinna zostać zakończona do końca grudnia 2022 roku. Oczyszczalnia ta na dzień dzisiejszy obsługuje aglomerację ściekową o nazwie „Wielki Klincz”, obejmującą następujące miejscowości: Niedamowo, Dębogóry, Wielki Podleś, Kaliska Kościerskie, Kościerska Huta, Dobrogoszcz, Mały Klincz, Skorzewo, Kościerzyna Wybudowanie, Nowa Wieś Kościerska, Nowy Klincz i Wielki Klincz.

Więcej