Aktualności

Małżeństwa na medal!

Wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie odbyło się 29 i 30 marca w Urzędzie Gminy Kościerzyna. W imieniu prezydenta RP odznaczenia wręczył Jubilatom wójt Grzegorz Piechowski.

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Serdecznie gratulujemy Parom, które mogą pochwalić się tak imponującym stażem i życzymy jeszcze wielu wspólnych, szczęśliwych lat!

Jubilaci, którzy odebrali medale dnia 29.03.2022:
🏅Maria i Tadeusz Dudek z Kalisk Kościerskich
🏅Urszula i Szczepan Kujach z Dobrogoszczy
🏅Janina i Tadeusz Leszkowscy z Kalisk Kościerskich
🏅Stefania i Franciszek Narloch z Łubiany
🏅Bernardyna i Andrzej Peek z Łubiany
🏅Maria i Franciszek Wicher z Kalisk Kościerskich

Jubilaci, którzy odebrali medale dnia 30.03.2022:
🏅Elżbieta i Jan Dawidowscy z Zielenina
🏅Halina i Jerzy Kwidzińscy z Nowej Kiszewy
🏅Halina i Czesław Markowscy z Sarnów
🏅Grażyna i Kazimierz Ropel z Wielkiego Klincza
🏅Krystyna i Czesław Synakowscy ze Skorzewa

       

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej