Aktualności

Materiały informacyjne dla uchodźców z Ukrainy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie poniżej przekazuje udostępnione przez departament Administracji Publicznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, materiały informacyjne,  na temat ochrony tymczasowej oraz przeciwko handlowi ludźmi:

Ponadto poniżej udostępniamy linki do materiałów informacyjnych, które mogą być przydatne w codziennej pracy osób udzielających informacji uchodźcom z Ukrainy:

– Strona KE – dostępna w trzech wersjach językowych – informacja w zakresie ochrony tymczasowej, praw i obowiązków z niej wynikających:

https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/stronger-europe-world/eu-solidarity-ukraine/eu-assistance-ukraine/information-people-fleeing-war-ukraine_en

– Mapa interaktywna z informacjami o władzach krajowych, opcjami nieodpłatnej podróży, informacjami o opiece zdrowotnej:

https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/stronger-europe-world/eu-solidarity-ukraine/eu-assistance-ukraine/information-people-fleeing-war-ukraine_en#information-about-national-authorities-and-free-travel-options

– Infolinia Europe Direct hotline and quwries: 0080067891011 – obywatele mogą dzwonić lub wysyłać zapytania pisemne we wszystkich językach urzędowych UE oraz ukraińskim i rosyjskim

https://european-union.europa.eu/contact-eu_en

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej