Aktualności

Materiały informacyjne dla uchodźców z Ukrainy

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie poniżej przekazuje udostępnione przez departament Administracji Publicznej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, materiały informacyjne,  na temat ochrony tymczasowej oraz przeciwko handlowi ludźmi:

Ponadto poniżej udostępniamy linki do materiałów informacyjnych, które mogą być przydatne w codziennej pracy osób udzielających informacji uchodźcom z Ukrainy:

– Strona KE – dostępna w trzech wersjach językowych – informacja w zakresie ochrony tymczasowej, praw i obowiązków z niej wynikających:

https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/stronger-europe-world/eu-solidarity-ukraine/eu-assistance-ukraine/information-people-fleeing-war-ukraine_en

– Mapa interaktywna z informacjami o władzach krajowych, opcjami nieodpłatnej podróży, informacjami o opiece zdrowotnej:

https://ec.europa.eu/info/strategy/priorities-2019-2024/stronger-europe-world/eu-solidarity-ukraine/eu-assistance-ukraine/information-people-fleeing-war-ukraine_en#information-about-national-authorities-and-free-travel-options

– Infolinia Europe Direct hotline and quwries: 0080067891011 – obywatele mogą dzwonić lub wysyłać zapytania pisemne we wszystkich językach urzędowych UE oraz ukraińskim i rosyjskim

https://european-union.europa.eu/contact-eu_en

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej