Aktualności

Dwaj zawodnicy z zawieszonymi na szyjach medalami stoją na drugim i trzecim stopniu podium. Między nimi siedzi uśmiechnięty trener

Medalowy weekend paralekkoatletów UKS Olimpijczyk

Znakomicie spisali się lekkoatleci sekcji osób niepełnosprawnych Olimpijczyka Skorzewo zdobywając w dniach 21-22 maja 12 medali Mistrzostw Polski!

Dwóch zawodników skorzewskiego klubu startowali w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Juniorów U17 i U20 w Kozienicach. Na tych zawodach 17 letni Maciej Jutrzonka zdobył trzy złote medale zwyciężając w konkursach pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i oszczepem w każdej konkurencji poprawiając rekordy życiowe. Maciej osiągnął także trzeci wynik całych zawodów wśród chłopców w klasyfikacji punktowej RAZA zdobył 454 punkty w pchnięciu kulą za co otrzymał dodatkowe wyróżnienie. Warto wspomnieć, że Maciej zadebiutował na Mistrzostwach Polski Juniorów dwa lata temu i w swojej kolekcji ma już 5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale. 

Kolejnym zawodnikiem, który w Kozienicach spisał się bardzo dobrze był Oskar Wilma, który w rywalizacji na 400m wywalczył srebrny medal  i w skoku w dal był trzeci.

W tym samym czasie w Krakowie odbywały się Mistrzostwa Polski „Sprawni Razem” lekkoatletów z niepełnosprawnością intelektualną z udziałem czwórki zawodników Olimpijczyka.

Nie zawiódł oczekiwać najbardziej utytułowany zawodnik skorzewskiego klubu; Daniel Pek, który zdobył 2 złote medale wygrywając biegi na 400m i 800m. Łukasz Walczak zwyciężył w konkursie rzutu dyskiem i wywalczył srebrny medal w pchnięciu kulą. Wyniki jakie osiągnęli Daniel i Łukasz dały im przepustkę na start w reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy VIRTUS, które odbędą się w lipcu w Krakowie.

Znakomicie w Krakowie spisał się także Amadeusz Reiss, który wystartował  na mistrzostwach na dystansach 1500m i 5000m zdobywając w debiucie dwa brązowe medale.

Do bogatej kolekcji nasi zawodnicy Daniel Pek i Piotr Kiełpin dołożyli jeszcze srebrne medale startując w reprezentacji województwa pomorskiego w sztafecie 4x100m.

Wielkie gratulacje należą się przede wszystkim zawodnikom a także ich trenerom: Leszkowi Zblewskiemu, Dawidowi Żołądkowi oraz Monice Kujawskiej, których praca  przyniosła tak wspaniałe efekty.

UKS Olimpijczyk od kilku lat prowadzi treningi lekkoatletyczne  dla osób niepełnosprawnych współpracując z Polskim Związkiem Niepełnosprawnych START, Stowarzyszeniem Rehabilitacyjno-Sportowym „Szansa Start Gdańsk” oraz Pomorskim Związkiem Organizacji Sportu Niepełnosprawnych, dzięki którym sekcja funkcjonować i się rozwijać.  Wsparcie zapewniła także Gmina Kościerzyna dofinansowując projekty w ramach konkursów w obszarze „Działań na rzecz osób niepełnosprawnych”.

UKS Olimpijczyk Skorzewo

Aktualności

UWAGA! Upał!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C. Takie temperatury są prognozowane aż do poniedziałku 27 czerwca do godziny 20.00.

Więcej

Nieruchomości wykazane do zbycia

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2021 r. poz. 1899) wykazuje do zbycia nieruchomości będące własnością Gminy Kościerzyna.

Więcej

Jak złożyć deklarację CEEB?

Dyrektor Generalny Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przypomina o obowiązku złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) przez wszystkich właścicieli i zarządców budynków. Na dzień dzisiejszy obowiązku tego dopełniło jedynie 50% mieszkańców Gminy Kościerzyna. Termin złożenia deklaracji mija 30 czerwca 2022 r.

Więcej