Aktualności

Dwaj zawodnicy z zawieszonymi na szyjach medalami stoją na drugim i trzecim stopniu podium. Między nimi siedzi uśmiechnięty trener

Medalowy weekend paralekkoatletów UKS Olimpijczyk

Znakomicie spisali się lekkoatleci sekcji osób niepełnosprawnych Olimpijczyka Skorzewo zdobywając w dniach 21-22 maja 12 medali Mistrzostw Polski!

Dwóch zawodników skorzewskiego klubu startowali w Paralekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Juniorów U17 i U20 w Kozienicach. Na tych zawodach 17 letni Maciej Jutrzonka zdobył trzy złote medale zwyciężając w konkursach pchnięcia kulą, rzutu dyskiem i oszczepem w każdej konkurencji poprawiając rekordy życiowe. Maciej osiągnął także trzeci wynik całych zawodów wśród chłopców w klasyfikacji punktowej RAZA zdobył 454 punkty w pchnięciu kulą za co otrzymał dodatkowe wyróżnienie. Warto wspomnieć, że Maciej zadebiutował na Mistrzostwach Polski Juniorów dwa lata temu i w swojej kolekcji ma już 5 złotych, 2 srebrne i 2 brązowe medale. 

Kolejnym zawodnikiem, który w Kozienicach spisał się bardzo dobrze był Oskar Wilma, który w rywalizacji na 400m wywalczył srebrny medal  i w skoku w dal był trzeci.

W tym samym czasie w Krakowie odbywały się Mistrzostwa Polski „Sprawni Razem” lekkoatletów z niepełnosprawnością intelektualną z udziałem czwórki zawodników Olimpijczyka.

Nie zawiódł oczekiwać najbardziej utytułowany zawodnik skorzewskiego klubu; Daniel Pek, który zdobył 2 złote medale wygrywając biegi na 400m i 800m. Łukasz Walczak zwyciężył w konkursie rzutu dyskiem i wywalczył srebrny medal w pchnięciu kulą. Wyniki jakie osiągnęli Daniel i Łukasz dały im przepustkę na start w reprezentacji Polski w Mistrzostwach Europy VIRTUS, które odbędą się w lipcu w Krakowie.

Znakomicie w Krakowie spisał się także Amadeusz Reiss, który wystartował  na mistrzostwach na dystansach 1500m i 5000m zdobywając w debiucie dwa brązowe medale.

Do bogatej kolekcji nasi zawodnicy Daniel Pek i Piotr Kiełpin dołożyli jeszcze srebrne medale startując w reprezentacji województwa pomorskiego w sztafecie 4x100m.

Wielkie gratulacje należą się przede wszystkim zawodnikom a także ich trenerom: Leszkowi Zblewskiemu, Dawidowi Żołądkowi oraz Monice Kujawskiej, których praca  przyniosła tak wspaniałe efekty.

UKS Olimpijczyk od kilku lat prowadzi treningi lekkoatletyczne  dla osób niepełnosprawnych współpracując z Polskim Związkiem Niepełnosprawnych START, Stowarzyszeniem Rehabilitacyjno-Sportowym „Szansa Start Gdańsk” oraz Pomorskim Związkiem Organizacji Sportu Niepełnosprawnych, dzięki którym sekcja funkcjonować i się rozwijać.  Wsparcie zapewniła także Gmina Kościerzyna dofinansowując projekty w ramach konkursów w obszarze „Działań na rzecz osób niepełnosprawnych”.

UKS Olimpijczyk Skorzewo

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej