Aktualności

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek w Bibliotece w Wielkim Klinczu

Dnia 5 listopada obchodzony jest MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ POSTACI Z BAJEK.  W obchody włączyła się biblioteka w Wielkim Klinczu. Przypomniano cudowny świat postaci z bajek, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Bajki i baśnie, zarówno te czytane, jak i oglądane, odgrywają ważną rolę w życiu dziecka.

Jest to święto wszystkich bajkowych postaci i dobry moment, aby przypomnieć sobie część z nich. Biblioteka w październiku zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Moja ulubiona postać z bajki” dla uczniów klas I-III. Zainteresowanie konkursem i zaangażowanie  ze strony dzieci i rodziców było bardzo duże, organizatorów mile zaskoczyła bardzo duża frekwencja uczestników. Prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie w szkole.

W tym wyjątkowym dniu w bibliotece odbyło się spotkanie w zawężonym gronie z zachowaniem reżimu sanitarnego. Udział wzięli uczniowie  klas I szkoły podstawowej z wychowawcami. Jedną z głównych atrakcji było głośne czytanie bajek. Jako lektorów zaproszono przedstawicieli środowiska szkolnego: panią pedagog Wioletę Kosznik i pana dyrektora Wojciecha Drzewińskiego, którzy wśród bajkowej muzyki czytali dzieciom ich ulubione bajki „Jaś i Małgosia” i „Królewna Śnieżka”.

Czytanie bajek wzbudziło zaciekawienie i zachwyt u dzieci. Pomiędzy czytanymi bajkami uczniowie zaśpiewali piosenkę „Witajcie w naszej bajce”  z Akademii Pana Kleksa. Następnie w skupieniu obejrzały również bajkę „Miś Uszatek”. Po projekcji bajki zagraliśmy w „zgaduj zgadulę”, uczniowie musieli wykazać się znajomością bajek, rozpoznawali bajkę na podstawie rekwizytu co dało dużo radości. Na zakończenie każdy uczeń pierwszej  klasy otrzymał  Wyprawki Czytelnicze dla pierwszoklasistów przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, projekt realizowany jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej.

Ten dzień dostarczył dzieciom dużo wrażeń i pozytywnej energii oraz był doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych.

Renata Abramowska i Jagoda Troka

Na zdjęciach: obchody Międzynarodowego Dnia Bajek w bibliotece w Wielkim Klinczu

Aktualności

Zmiany w obsłudze interesantów w GOPS

Uprzejmie informujemy, że w związku z sytuacją pandemiczną od dnia 24 stycznia 2022 r. budynek GOPS pozostanie zamknięty, jednakże nadal będzie świadczona praca na rzecz mieszkańców. Kontakt osób z pracownikami Ośrodka realizowany bezpośrednio w jego siedzibie zostaje ograniczony do niezbędnego minimum i dotyczyć może jedynie spraw istotnych i niecierpiących zwłoki.

Więcej

Urząd Gminy zamknięty dla interesantów

W związku z coraz trudniejszą sytuacją związaną z epidemią COVID-19, w celu zachowania ciągłości pracy urzędu gminy i świadczenia usług dla mieszkańców Wójt Gminy Kościerzyna wprowadza od dnia 24 stycznia 2022 r. reorganizację pracy w Urzędzie Gminy Kościerzyna. Co do zasady urząd od dnia 24 stycznia 2022 roku będzie nieczynny dla interesantów, natomiast nie przerywa pracy. Kontakt z urzędnikami jest możliwy przede wszystkim elektronicznie: ug@koscierzyna.pl lub telefonicznie: tel. 58 686 59 80.

Więcej

Zostań rodziną wspierającą!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie zaprasza do współpracy osoby i rodziny zainteresowane wsparciem rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu swoich funkcji opiekuńczo – wychowawczych.

Więcej