Aktualności

Miejsce wyciszenia w kaliskiej szkole

W Szkole Podstawowej w Kaliskach Kościerskich powstał ,,Kącik Ciszy”. 

Celem projektu jest:

– stworzenie na terenie szkoły stref ciszy dla uczniów klas I –  VIII oraz oddziału przedszkolnego, które zapewnią uczniom jak najlepsze warunki do pracy, relaksu i wypoczynku oraz ograniczenie hałasu podczas przerw;

– przygotowanie się uczniów do wysiłku umysłowego na kolejne zajęcia;

– stworzenie w szkole przestrzeni dla dobrego klimatu i pozytywnych emocji.

Jednym ze sposobów na radzenie sobie z trudnymi emocjami, jest wyciszenie. Dlatego dobrą praktyką jest wydzielenie miejsca na tzw. kącik odpoczynku czy kącik ciszy. To miejsce, w którym uczniowie mają możliwość  odcięcia się od bodźców. Pozwala ono również na dosłowne wyjście z trudnej dla  dzieci sytuacji. Uczniowie mogą  złapać dystans, opuszczając miejsce czy osoby, które spowodowały np. wybuch złości. Uczniowie którzy będą przebywać w wyznaczonej strefie ciszy będą wykonywali czynności, które nie powodują hałasu np. : czytanie, rysowanie, pisanie. W miejscach tych uczniowie będą mogli zrelaksować się, wypocząć od gwaru jaki panuje na przerwach w szkole. Starsi uczniowie będą mogli poczytać książki, czasopisma, młodsi pokolorować kolorowanki lub skorzystać z różnych gier które rozwijają wyobraźnię.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej