Aktualności

Mieszkańcy Łubiany w teledysku zespołu Fucus

Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego w Łubianie oraz uczniowie szkoły wzięli udział w nagraniu teledysku do piosenki zespołu Fucus. Nagranie odbyło się w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie.

Piosenka nawiązuje do corocznych Zjazdów Kaszubów, dlatego aktorzy ubrani w różnorodne stroje kaszubskie tańczyli i bawili się w pociągu oraz na peronie kolejowym, nawiązując do pociągu Transcassubia, który co roku zawozi Kaszubów na Zjazdy.

To była dla nas dobra zabawa i cenne doświadczenie związane z nagrywaniem kolejnych scen. Premiera teledysku odbędzie się na youtube.com 23 czerwca, a piosenkę i nasz taniec będzie można również obejrzeć na scenie podczas Zjazdu Kaszubów w Kartuzach 8 lipca. Zapraszamy.

Nadesłane

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej