Aktualności

Mieszkaniec gminy podwójnym  brązowym medalistą prestiżowym Mistrzostw Europy Karate w Słowenii

Mieszkaniec gminy Kościerzyna został brązowym medalistą prestiżowym Mistrzostw Europy Karate w Słowenii. W dniach 17-19 V 2024 w Słowenii odbyły się 27 Mistrzostwa Europy Karate FUDOKAN. W zawodach w których uczestniczyło ponad 1200 zawodników w rożnych kategoriach, brał udział – jako reprezentant i członek Kadry Polski – mieszkaniec naszej gminy Ryszard de Janauis Święćkowski.

Były to pierwsze międzynarodowe tej rangi zawody dla Ryszarda. Przypomnijmy, że w listopadzie zeszłego roku żona Ryszarda Monika brała udział (jako kadrowiczka reprezentacji Polski) w Mistrzostwach Świata Karate Fudokan w Serbii.

Nasz zawodnik walczył w trzech kategoriach; w kata uzyskując wysokie 4 miejsce, w kumite indywidualnym brąz oraz w konkurencji FUKU -Go (kata + kumite) także 3 miejsce. Zawody rozplanowane na 3 dni startowe zgromadziły śmietankę zawodników z całej Europy  (i nie tylko) i stanowią preludium do zbliżających się Mistrzostw Świata Karate Tradycyjnego, które odbędą się w październiku w Hiszpanii. Ryszard na co dzień studiuje Karate pod kierunkiem swego trenera Pana Marka Szyca w rodzimym Klubie Karate INAZUMA (sekcja KARSIN). Na zawodach dumnie prezentował się jako mieszkaniec naszej Gminy i Powiatu.

Za tydzień kolejne, tym razem regionalne zawody. Życzymy powodzenia Panu Ryszardowi i całej rodzinie!

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej