Aktualności

Mieszkanka Fingrowej Huty drugi rok z rzędu zwyciężyła w Pomorskim Turnieju Karate!

Monika de Janauis Święćkowska z Fingrowej Huty zajęła pierwsze miejsce na Pomorskim Turnieju Karate Tradycyjnego, który odbył się 18 lutego w Wejherowie! Mieszkanka naszej gminy zdobyła złoty medal w kategorii KATA w grupie młodzieżowiec i senior, pokonując znacznie bardziej doświadczone rywalki. W zawodach w Wejherowie uczestniczyło ponad 300 zawodników z 14 klubów z Polski.

Na co dzień Pani Monika jest nauczycielką języka angielskiego w Powiatowym Zespole Szkół nr 3 w Kościerzynie (,,Drzewna”). Warto zaznaczyć, że cała rodzina de Janauis Święćkowskich ćwiczy Karate w KK Inazuma pod kierunkiem trenera Senseia Marka Szyca. Przypomnijmy, że podczas zeszłorocznego turnieju w Wejherowie wszyscy godnie reprezentowali gminę Kościerzyna:
– Monika de Janauis Święćkowska – I miejsce i złoty medal w Kata Kobiet,
– Kornelia de Janauis Święćkowska – IV punktowane miejsce w Kata Młodzików,
– Wiktoria de Janauis Święćkowska – dostała się do finału zajmując ostatecznie VI miejsce w Kata Juniorów,
– Ryszard de Janauis Święćkowski – I miejsce (złoty medal) w kategorii mężczyzn.

W tym roku Wiktoria i Kornelia także uzyskały wysokie noty sędziowskie, jednak tym razem nie zdobywając medali.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Aktualności

Ważny komunikat dotyczący zmian od 1 stycznia 2024 roku w przyznawaniu świadczenia pielęgnacyjnego oraz świadczenia wspierającego

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie w imieniu Wójta Gminy Kościerzyna działając na podstawie z art. 63 ust. 16 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1429) informuje o zmianach w zasadach dotyczących uprawnień do świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego i zasiłku dla opiekuna.

Więcej