Aktualności

Mikołajkowe spotkanie w Bibliotece w Wielkim Klinczu

Dzień 6 grudnia jest wyjątkowym dniem dla wszystkich, zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Wypełniony uśmiechem, radością i życzliwością. Aby uczcić ten dzień zorganizowano w bibliotece w Wielkim Klinczu „Mikołajowe spotkanie” dla uczniów klas pierwszych.

Jedną z atrakcji było głośne czytanie bajek i opowieści z motywem Mikołajkowym i świątecznym przez wychowawców klas panią Annę Wołoszyk i panią Jagodę Trokę. Czytanie bajek wzbudziło zaciekawienie i zachwyt u dzieci. Następnie wszyscy uczniowie z wielką uwagą i skupieniem wysłuchali czytanej przez bibliotekarza panią Renatę Abramowską prawdziwej historii o Świętym Mikołaju pt: „Prezenty Świętego Mikołaja” przy pomocy magicznej skrzynki czyli teatrzyku ilustrowanego kamishibai. Najmłodsi dowiedzieli się, więc kim był Święty Mikołaj, skąd pojawił się zwyczaj obdarowywania dzieci podarunkami. Uczniowie przygotowali mikołajkowe piosenki, które zostały zaprezentowane pomiędzy czytanymi opowieściami uświetniając uroczystość.

Biblioteka w tym dniu przybrała świąteczny wystrój, zadbano o odpowiednią oprawę muzyczną, uczniowie ubrani byli na czerwono, a na głowach mieli założone mikołajkowe czapki. Niespodzianką dla dzieci było pojawienie się w asyście Elfów Świętego Mikołaja, który obdarował uczniów słodkimi upominkami. Dzieci przywitały Świętego Mikołaja piosenką „Sekret Mikołaja”.

Spotkanie z Mikołajem minęło w bardzo miłej atmosferze i przyniosło dzieciom wiele radości. Następnie uczniowie obejrzeli bajkę  pt.: „Rudolf Czerwononosy”. Świąteczną atmosferę dopełnił zapach ciastek piernikowych, które zostały przygotowane specjalnie na tę okazję przez wolontariuszy biblioteki.

Celem spotkania było rozpowszechnianie czytelnictwa i wprowadzenie uczniów w atmosferę nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.             

Renata Abramowska, Anna Wołoszyk, Jagoda Troka

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej