Aktualności

Mikołajkowy turniej młodych piłkarzy

Dobra zabawa i trening piłkarskich umiejętności – to główne cele turnieju, który odbył się 4 grudnia w Wielkim Klinczu. W Hali Sportowej zmierzyli się sportowcy z rocznika 2014 i młodsi.

Na zaproszenie Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki odpowiedziało sześć drużyn. W planach było więcej, niestety, pokrzyżowała je pandemia. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, nie prowadzono jednak klasyfikacji. Mnogość strzelonych goli przełożyła się na wielkie emocje i świetną atmosferę.

Organizatorzy, przy współpracy ze Świętym Mikołajem, zagwarantowali wszystkim uczestnikom słodkości, medale oraz wyróżnienia indywidualne.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej