Aktualności

Mikołajkowy turniej młodych piłkarzy

Dobra zabawa i trening piłkarskich umiejętności – to główne cele turnieju, który odbył się 4 grudnia w Wielkim Klinczu. W Hali Sportowej zmierzyli się sportowcy z rocznika 2014 i młodsi.

Na zaproszenie Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki odpowiedziało sześć drużyn. W planach było więcej, niestety, pokrzyżowała je pandemia. Turniej rozgrywany był systemem „każdy z każdym”, nie prowadzono jednak klasyfikacji. Mnogość strzelonych goli przełożyła się na wielkie emocje i świetną atmosferę.

Organizatorzy, przy współpracy ze Świętym Mikołajem, zagwarantowali wszystkim uczestnikom słodkości, medale oraz wyróżnienia indywidualne.

Aktualności

Zmiany w finansowaniu pomocy dla uchodźców z Ukrainy

Informujemy, że zgodnie z art. 13 ust. 1 ustawy z 12.03.2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz.U. poz. 583 ze zm.), „każdemu podmiotowi, w szczególności osobie fizycznej prowadzącej gospodarstwo domowe, który zapewni, na własny koszt, zakwaterowanie i wyżywienie obywatelom Ukrainy, o których mowa w art. 1 ust. 1, może być przyznane na jego wniosek świadczenie pieniężne z tego tytułu nie dłużej niż za okres 120 dni od dnia przybycia obywatela Ukrainy na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej.

Więcej