Aktualności

Mistrzowie Polski w Ratownictwie Wodnym

Zawodnicy KS Aqua Sport w dniu 3 grudnia 2022 w Skierniewicach wywalczyli tytuły Mistrzów Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym.

I Mistrzostwa Polski dla dzieci otworzyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz miasta Skierniewice, a także Prezes WOPR Paweł Błasiak, co podkreśliło rangę zawodów i znakomitą organizację.

3 grudnia 2022 z pewnością przejdzie do historii za sprawą I Mistrzostw Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym. Po raz pierwszy odbyły się takie zawody dla dzieci 9, 10 i 11-letnich o randze Mistrzostw Polski. Warto zaznaczyć, że w zawodach wystartowała także 9-osobowa ekipa KS Aqua Sport złożona z zawodników, którzy w tym roku rywalizowali już w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego(również po raz pierwszy dla dzieci). Zdobyte doświadczenie w lidze przełożyło się na sukcesy podczas Mistrzostw Polski. Zawody rozegrano w 4 konkurencjach indywidualnych i sztafecie osobno dla każdego rocznika.

Kategoria 11 lat

Wśród 11-letnich dziewcząt rewelacyjnie zaprezentowała się Monika Zarach, która zdobyła tytuł mistrzyni kraju w konkurencji 50m ratowanie manekina oraz 50m super ratownik, natomiast w konkurencji 50m ratowanie w płetwach zdobyła srebrny medal, a w konkurencji z pasem ratowniczym uplasowała się na 3 pozycji. Również świetnie w tej kategorii wiekowej zaprezentowała się Nina Kucharska zdobywając srebrne medale w konkurencji 50m ratowanie manekina i 50m z pasem, a brąz w konkurencji 50m ratowanie w płetwach. Wśród chłopców 11-letnich Aleks Męczykowski zdobył srebro w konkurencji 50m ratowanie w płetwach, a brąz w konkurencji 50m z pasem i 50m super ratownik. Sztafeta KS Aqua Sport na dystansie 4x25m holowanie manekina w płetwach nie miała sobie równych i zwyciężyła w składzie: Monika Zarach, Nina Kucharska, Aleks Męczykowski i Szymon Hinc.

Kategoria 10 lat

W kategorii chłopców 10-letnich Konstanty Tarnowski również może się poszczycić tytułem mistrza kraju w konkurencji 50m ratowanie w płetwach oraz 50m z pasem, srebrny medal zdobył w konkurencji 50m super ratownik, a brąz na dystansie 50m ratowanie manekina.

Kategoria 9 lat

Natomiast w kategorii dziewczynek 9-letnich świetnie wypadła Kaja Lellek, która także zdobyła tytuł Mistrzyni Polski, a dokonała tego w konkurencji 50m ratowanie w płetwach. Ponadto Kaja zdobyła jeszcze 3 srebrne medale w pozostałych trzech konkurencjach.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski

Najlepszą zawodniczką 11-letnią w Polsce została Monika Zarach, a Nina Kucharska została trzecią zawodniczką w tej kategorii wiekowej. Wśród chłopców 11-letnich Aleks Męczykowski został 3 zawodnikiem w Polsce. Najlepszym zawodnikiem 10-letnim w Polsce został Konstanty Tarnowski, a Kaja Lellek jest drugą zawodniczką w Polsce w kategorii 9 lat.

Drużyna dziewcząt uplasowała się na 2 miejscu, a drużyna chłopców na 3 miejscu, co pozwoliło KS Aqua Sport zostać drugim klubem w Polsce w klasyfikacji generalnej.

Zawodnicy trenują 3 razy w tygodniu na 6.00 pod okiem trenera Damiana Narlocha i ich ciężka praca oraz poświęcenie rodziców przynosi wspaniałe efekty.

Mat. nadesłane

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej