Aktualności

Mistrzowie Polski w Ratownictwie Wodnym

Zawodnicy KS Aqua Sport w dniu 3 grudnia 2022 w Skierniewicach wywalczyli tytuły Mistrzów Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym.

I Mistrzostwa Polski dla dzieci otworzyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz miasta Skierniewice, a także Prezes WOPR Paweł Błasiak, co podkreśliło rangę zawodów i znakomitą organizację.

3 grudnia 2022 z pewnością przejdzie do historii za sprawą I Mistrzostw Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym. Po raz pierwszy odbyły się takie zawody dla dzieci 9, 10 i 11-letnich o randze Mistrzostw Polski. Warto zaznaczyć, że w zawodach wystartowała także 9-osobowa ekipa KS Aqua Sport złożona z zawodników, którzy w tym roku rywalizowali już w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego(również po raz pierwszy dla dzieci). Zdobyte doświadczenie w lidze przełożyło się na sukcesy podczas Mistrzostw Polski. Zawody rozegrano w 4 konkurencjach indywidualnych i sztafecie osobno dla każdego rocznika.

Kategoria 11 lat

Wśród 11-letnich dziewcząt rewelacyjnie zaprezentowała się Monika Zarach, która zdobyła tytuł mistrzyni kraju w konkurencji 50m ratowanie manekina oraz 50m super ratownik, natomiast w konkurencji 50m ratowanie w płetwach zdobyła srebrny medal, a w konkurencji z pasem ratowniczym uplasowała się na 3 pozycji. Również świetnie w tej kategorii wiekowej zaprezentowała się Nina Kucharska zdobywając srebrne medale w konkurencji 50m ratowanie manekina i 50m z pasem, a brąz w konkurencji 50m ratowanie w płetwach. Wśród chłopców 11-letnich Aleks Męczykowski zdobył srebro w konkurencji 50m ratowanie w płetwach, a brąz w konkurencji 50m z pasem i 50m super ratownik. Sztafeta KS Aqua Sport na dystansie 4x25m holowanie manekina w płetwach nie miała sobie równych i zwyciężyła w składzie: Monika Zarach, Nina Kucharska, Aleks Męczykowski i Szymon Hinc.

Kategoria 10 lat

W kategorii chłopców 10-letnich Konstanty Tarnowski również może się poszczycić tytułem mistrza kraju w konkurencji 50m ratowanie w płetwach oraz 50m z pasem, srebrny medal zdobył w konkurencji 50m super ratownik, a brąz na dystansie 50m ratowanie manekina.

Kategoria 9 lat

Natomiast w kategorii dziewczynek 9-letnich świetnie wypadła Kaja Lellek, która także zdobyła tytuł Mistrzyni Polski, a dokonała tego w konkurencji 50m ratowanie w płetwach. Ponadto Kaja zdobyła jeszcze 3 srebrne medale w pozostałych trzech konkurencjach.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski

Najlepszą zawodniczką 11-letnią w Polsce została Monika Zarach, a Nina Kucharska została trzecią zawodniczką w tej kategorii wiekowej. Wśród chłopców 11-letnich Aleks Męczykowski został 3 zawodnikiem w Polsce. Najlepszym zawodnikiem 10-letnim w Polsce został Konstanty Tarnowski, a Kaja Lellek jest drugą zawodniczką w Polsce w kategorii 9 lat.

Drużyna dziewcząt uplasowała się na 2 miejscu, a drużyna chłopców na 3 miejscu, co pozwoliło KS Aqua Sport zostać drugim klubem w Polsce w klasyfikacji generalnej.

Zawodnicy trenują 3 razy w tygodniu na 6.00 pod okiem trenera Damiana Narlocha i ich ciężka praca oraz poświęcenie rodziców przynosi wspaniałe efekty.

Mat. nadesłane

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej