Aktualności

Mistrzowie Polski w Ratownictwie Wodnym

Zawodnicy KS Aqua Sport w dniu 3 grudnia 2022 w Skierniewicach wywalczyli tytuły Mistrzów Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym.

I Mistrzostwa Polski dla dzieci otworzyli przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego oraz miasta Skierniewice, a także Prezes WOPR Paweł Błasiak, co podkreśliło rangę zawodów i znakomitą organizację.

3 grudnia 2022 z pewnością przejdzie do historii za sprawą I Mistrzostw Polski w Sportowym Ratownictwie Wodnym. Po raz pierwszy odbyły się takie zawody dla dzieci 9, 10 i 11-letnich o randze Mistrzostw Polski. Warto zaznaczyć, że w zawodach wystartowała także 9-osobowa ekipa KS Aqua Sport złożona z zawodników, którzy w tym roku rywalizowali już w Pomorskiej Lidze Ratownictwa Wodnego(również po raz pierwszy dla dzieci). Zdobyte doświadczenie w lidze przełożyło się na sukcesy podczas Mistrzostw Polski. Zawody rozegrano w 4 konkurencjach indywidualnych i sztafecie osobno dla każdego rocznika.

Kategoria 11 lat

Wśród 11-letnich dziewcząt rewelacyjnie zaprezentowała się Monika Zarach, która zdobyła tytuł mistrzyni kraju w konkurencji 50m ratowanie manekina oraz 50m super ratownik, natomiast w konkurencji 50m ratowanie w płetwach zdobyła srebrny medal, a w konkurencji z pasem ratowniczym uplasowała się na 3 pozycji. Również świetnie w tej kategorii wiekowej zaprezentowała się Nina Kucharska zdobywając srebrne medale w konkurencji 50m ratowanie manekina i 50m z pasem, a brąz w konkurencji 50m ratowanie w płetwach. Wśród chłopców 11-letnich Aleks Męczykowski zdobył srebro w konkurencji 50m ratowanie w płetwach, a brąz w konkurencji 50m z pasem i 50m super ratownik. Sztafeta KS Aqua Sport na dystansie 4x25m holowanie manekina w płetwach nie miała sobie równych i zwyciężyła w składzie: Monika Zarach, Nina Kucharska, Aleks Męczykowski i Szymon Hinc.

Kategoria 10 lat

W kategorii chłopców 10-letnich Konstanty Tarnowski również może się poszczycić tytułem mistrza kraju w konkurencji 50m ratowanie w płetwach oraz 50m z pasem, srebrny medal zdobył w konkurencji 50m super ratownik, a brąz na dystansie 50m ratowanie manekina.

Kategoria 9 lat

Natomiast w kategorii dziewczynek 9-letnich świetnie wypadła Kaja Lellek, która także zdobyła tytuł Mistrzyni Polski, a dokonała tego w konkurencji 50m ratowanie w płetwach. Ponadto Kaja zdobyła jeszcze 3 srebrne medale w pozostałych trzech konkurencjach.

Klasyfikacja generalna Mistrzostw Polski

Najlepszą zawodniczką 11-letnią w Polsce została Monika Zarach, a Nina Kucharska została trzecią zawodniczką w tej kategorii wiekowej. Wśród chłopców 11-letnich Aleks Męczykowski został 3 zawodnikiem w Polsce. Najlepszym zawodnikiem 10-letnim w Polsce został Konstanty Tarnowski, a Kaja Lellek jest drugą zawodniczką w Polsce w kategorii 9 lat.

Drużyna dziewcząt uplasowała się na 2 miejscu, a drużyna chłopców na 3 miejscu, co pozwoliło KS Aqua Sport zostać drugim klubem w Polsce w klasyfikacji generalnej.

Zawodnicy trenują 3 razy w tygodniu na 6.00 pod okiem trenera Damiana Narlocha i ich ciężka praca oraz poświęcenie rodziców przynosi wspaniałe efekty.

Mat. nadesłane

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej