Aktualności

Na kierowców, którzy stosowali się do przepisów, czekała miła niespodzianka

Wczoraj od wczesnych godzin porannych Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie prowadzili działania pn. „Bezpieczne Ferie”, które ukierunkowane są na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości i stanu technicznego samochodów oraz trzeźwość uczestników ruchu.

Głównym celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych poprzez dyscyplinowanie kierowców. Biorąc pod uwagę fakt, iż nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, policjanci apelują o rozsądek i bezwzględne przestrzeganie przepisów w tym zakresie. Przypominają również, jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką, przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka.

Kierowcy podróżujący drogą krajową nr 20 w miejscowości Kaliska Kościerskie mogli liczyć na miłą niespodziankę. Ci, którzy stosowali się do przepisów, otrzymali upominek w postaci apteczki samochodowej. Prezenty zostały przekazane przez Samorząd Województwa Pomorskiego, a wręczali je kierowcom uczniowie Szkoły Podstawowej w Kaliskach Kościerskich.

Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem.

Nadesłane

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej