Aktualności

Narkotesty dla kościerskiej policji

Kolejną partię narkotestów zakupionych w ramach Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Kościerzyna na lata 2022-2023 przekazano funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Testy te służą wykrywaniu środków odurzających w organizmie osób podejrzanych o popełnienie wykroczeń pod ich wpływem na terenie gminy Kościerzyna.

W 2021 roku policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie również otrzymali od Gminy Kościerzyna narkotesty. Ten sprzęt jest wykorzystywany głównie przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego przy badaniu kierowców na zawartość narkotyków. Mundurowi dokonywali głównie kontroli kierujących na terenie gminy Kościerzyna na drodze krajowej nr 20 oraz drogach wojewódzkich nr 214, 221, 235 oraz drogach powiatowych i gminnych. Kontrole te przyczyniły się do wyeliminowania z dróg kierujących po narkotynach, co zwiększyło bezpieczeństwo na drogach znajdujących się na terenie gminy Kościerzyna. Skuteczność tych badań klasyfikowała się na poziomie 90%.

W budżecie gminy Kościerzyna na 2022 rok Rada Gminy zapewniła środki w wysokości 30 tys. zł na zakup narkotestów. Środki te pochodzą z tzw. opłat „kapslowych”.

Aktualności

Bitwa Regionów, czyli kulinarna rywalizacja KGW

Osiem Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w kulinarnej Bitwie Regionów, która odbyła się w minioną sobotę we Wdzydzach. Panie przygotowały i zaprezentowały tradycyjne potrawy regionalne, a stawką tej rywalizacji był awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu.

Więcej

Wdzydze. Odbyły się I Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

Za nami pierwsze regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego! Było to wielkie święto żeglarstwa. 23 września we Wdzydzach spotkali się uczniowie z całego województwa biorący udział w projekcie „Pomorskie Żagle Wiedzy”. Sprawdzili nabyte w trakcie obozów i warsztatów umiejętności oraz przetestowali jachty kupione w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z Morzem”.

Więcej

Widoczne postępy w rozbudowie oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu

Trwają intensywne prace na oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu. Inwestycja warta ponad 6,35 mln zł powinna zostać zakończona do końca grudnia 2022 roku. Oczyszczalnia ta na dzień dzisiejszy obsługuje aglomerację ściekową o nazwie „Wielki Klincz”, obejmującą następujące miejscowości: Niedamowo, Dębogóry, Wielki Podleś, Kaliska Kościerskie, Kościerska Huta, Dobrogoszcz, Mały Klincz, Skorzewo, Kościerzyna Wybudowanie, Nowa Wieś Kościerska, Nowy Klincz i Wielki Klincz.

Więcej