Aktualności

logotyp akcji Narodowego Czytania

Narodowe Czytanie 2022 w Skorzewie

Biblioteka Publiczna i Szkolna w Skorzewie  po raz kolejny włączyła się  w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Organizatorami tej akcji były panie Wiesława Głodowska i Ewa  Stefanowska.

Tegoroczna lektura to „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, która została ogłoszona  i podana do publicznej wiadomości przez Prezydenta  RP Andrzeja Dudę.

Do głośnego czytania fragmentów  zgłosili się: Wiktoria Edel, Wiktoria Eron, Paulina Majkowska, Marta Boszk, Martyna Pugacewicz i Marta Guździoł.

Wszystkim biorącym udział dziękujemy za chęć  i zaangażowanie w tym wydarzeniu, które miało na celu propagowanie literatury narodowej i popularyzację czytelnictwa wśród Polaków. Już dziś zapraszamy do kolejnej edycji.

Nadesłane przez Bibliotekę Gminną

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej