Aktualności

logotyp akcji Narodowego Czytania

Narodowe Czytanie 2022 w Skorzewie

Biblioteka Publiczna i Szkolna w Skorzewie  po raz kolejny włączyła się  w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Organizatorami tej akcji były panie Wiesława Głodowska i Ewa  Stefanowska.

Tegoroczna lektura to „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, która została ogłoszona  i podana do publicznej wiadomości przez Prezydenta  RP Andrzeja Dudę.

Do głośnego czytania fragmentów  zgłosili się: Wiktoria Edel, Wiktoria Eron, Paulina Majkowska, Marta Boszk, Martyna Pugacewicz i Marta Guździoł.

Wszystkim biorącym udział dziękujemy za chęć  i zaangażowanie w tym wydarzeniu, które miało na celu propagowanie literatury narodowej i popularyzację czytelnictwa wśród Polaków. Już dziś zapraszamy do kolejnej edycji.

Nadesłane przez Bibliotekę Gminną

Aktualności

Święto piosenki obcojęzycznej w Wielkim Klinczu

Po długiej przerwie spowodowanej pandemią i wojną w Ukrainie udało się!!! 27.03.2023 r. odbył się już po raz dwunasty Powiatowy Przegląd Piosenki Obcojęzycznej, na którym stawiło się sześć szkół z Powiatu Kościerskiego. Poziom uczestników był zdumiewający!

Więcej

Budynek C Urzędu Gminy stanie się łatwiej dostępny

Przedsiębiorstwo Budowlane „NORDECO” Sp. z o.o. z Kościerzyny podejmie przebudowy wejścia do budynku C Urzędu Gminy Kościerzyna. Celem jest dostosowanie tego miejsca do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Prace mają zakończyć się do końca maja.

Więcej