Aktualności

logotyp akcji Narodowego Czytania

Narodowe Czytanie 2022 w Skorzewie

Biblioteka Publiczna i Szkolna w Skorzewie  po raz kolejny włączyła się  w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Organizatorami tej akcji były panie Wiesława Głodowska i Ewa  Stefanowska.

Tegoroczna lektura to „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, która została ogłoszona  i podana do publicznej wiadomości przez Prezydenta  RP Andrzeja Dudę.

Do głośnego czytania fragmentów  zgłosili się: Wiktoria Edel, Wiktoria Eron, Paulina Majkowska, Marta Boszk, Martyna Pugacewicz i Marta Guździoł.

Wszystkim biorącym udział dziękujemy za chęć  i zaangażowanie w tym wydarzeniu, które miało na celu propagowanie literatury narodowej i popularyzację czytelnictwa wśród Polaków. Już dziś zapraszamy do kolejnej edycji.

Nadesłane przez Bibliotekę Gminną

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej