Aktualności

logotyp akcji Narodowego Czytania

Narodowe Czytanie 2022 w Skorzewie

Biblioteka Publiczna i Szkolna w Skorzewie  po raz kolejny włączyła się  w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Organizatorami tej akcji były panie Wiesława Głodowska i Ewa  Stefanowska.

Tegoroczna lektura to „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza, która została ogłoszona  i podana do publicznej wiadomości przez Prezydenta  RP Andrzeja Dudę.

Do głośnego czytania fragmentów  zgłosili się: Wiktoria Edel, Wiktoria Eron, Paulina Majkowska, Marta Boszk, Martyna Pugacewicz i Marta Guździoł.

Wszystkim biorącym udział dziękujemy za chęć  i zaangażowanie w tym wydarzeniu, które miało na celu propagowanie literatury narodowej i popularyzację czytelnictwa wśród Polaków. Już dziś zapraszamy do kolejnej edycji.

Nadesłane przez Bibliotekę Gminną

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej