Aktualności

Narodowe Czytanie 2023 w Skorzewie

Biblioteka Publiczna i Szkolna w Skorzewie po raz kolejny włączyła się w ogólnopolską akcję Narodowego Czytania. Organizatorkami tej akcji były panie Wiesława Głodowska i Ewa Stefanowska.

Tegoroczna lektura to „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej, która została ogłoszona i podana do publicznej wiadomości przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę.

Do głośnego czytania fragmentów zgłosili się: Marta Paluszyńska, Witosława Dziemińska, Dominika Budzyńska, Iga Dębicka, Weronika Klinkosz, Daria Półczyńska, Marta Makurat, Zuzanna Formela, Antoni Boszk, Maksymilian Magulski i Dominik Cibulla.

Wszystkim biorącym udział dziękujemy za chęć i zaangażowanie w tym wydarzeniu, które miało na celu propagowanie literatury narodowej i popularyzację czytelnictwa wśród Polaków.

Już dziś zapraszamy do kolejnej edycji.

Nadesłane przez Bibliotekę Publiczną Gminy Kościerzyna

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej