Aktualności

Narodowe Czytanie w Muzeum we Wdzydzach

W sobotę, 3 września od godz. 10:00 do 14:00 Muzeum – Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach zaprasza do wsłuchania się w „Ballady i romanse” w interpretacji młodego, pomorskiego aktora – Maksymiliana Pluto-Prądzyńskiego.
Występ odbędzie się na wystawie „ZORZE” w karczmie z Rumi (nr 1). Wstęp wolny.

Dwieście lat temu w Wilnie zostały wydane „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza. Ten pisany w latach 1819–1821 cykl wierszy wyznaczył początek dziejów poezji romantycznej w Polsce, stając się dla nowej epoki jednym z najważniejszych punktów odniesienia. To zbiór nowatorski i oryginalny, a jednocześnie ujmujący naturalnością stylu i prostotą języka. Wiersze ukazują szerokie możliwości pisarskie wybitnego autora, który na tle nastrojowej przyrody wykreował fascynujący i wyjątkowy świat pełen uczuciowości, fantazji i ludowej moralności.

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej