Aktualności

Narodowe czytanie w Niedamowie

Co roku podczas akcji Narodowego Czytania wspólnie czytamy dzieła, które tworzą kanon polskiej literatury. Jednym z nich jest „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej – te słowa kieruje para prezydencka na początku listu skierowanego do uczestników akcji Narodowe Czytanie 2023.

Szkoła Podstawowa w Niedamowie jest uczestnikiem tej akcji, którą zorganizowano 7 września 2023. Uczniowie klas IV-VIII, nauczyciele wraz z panią dyrektor oraz gościem – panią sołtys Danutą Szczepańską spotkali się na wspólne czytanie fragmentów powieści „Nad Niemnem”. Wysłuchaliśmy krótkiego wstępu, następnie prezentacji prezydenta zachęcającej do czytania.

W czytaniu brali udział uczniowie, pani dyrektor, pani sołtys oraz nauczyciele.

Nadesłane ze szkoły w Niedamowie

Aktualności

Badania ankietowe GUS

Główny Urząd Statyczny informuje, że w dniach 15-31 lipca prowadzi badania ankietowe „Koniunktura w gospodarstwach rolnych AK-R”.

Więcej

Zamknięta droga w Kaliskach Kościerskich

Zakład Komunalny informuje, że w dniach 22.07-14.08 planowana jest przebudowa nawierzchni gruntowej drogi dz. 58/1 i 230/2 obręb Kaliska Kościerskie. Droga ta będzie nieprzejezdna na odcinku 700 m od granicy gminy Stężyca (Sikorzyno) w kierunku Kalisk Kościerskich.

Więcej