Aktualności

Niebieskie Igrzyska w szkole w Łubianie

25 kwietnia 2023 r. Społeczność Zespołu Kształcenia w Łubianie przyłączyła się do akcji „Niebieskie Igrzyska” i w ramach propagowania wiedzy na temat autyzmu i budowaniu wrażliwości społecznej zorganizowała wyjątkowe wydarzenie.

Ta ogólnopolska akcja, będące częścią Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, miała charakter edukacyjny i sportowo – integracyjny. Przyczyniła się  do właściwego kształtowania postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Jej celem  było zwiększenie świadomości uczniów na temat tego zaburzenia, budowanie więzi między dziećmi poprzez konkurencje drużynowe oraz zachęcenie do sportowego dopingu.  Na znak solidarności z osobami z autyzmem Uczniowie i Nauczyciele ubrali się na niebiesko pokazując, że tworzymy jeden Team i każdy z nas może być sportowcem na miarę swoich możliwości (przestrzegając zasady fair – play).

Wszyscy mamy świadomość, że równość i szacunek dla osób w spektrum autyzmu nie są tylko jednodniową akcją, ale stałym celem naszej społeczności.

Poniżej relacja filmowa z wydarzenia, który pokazuje wspaniałą zabawę, zrozumienie tematu i siłę Zespołu.

Aktualności

Nagrody dla sportowców

24 maja wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i podnoszenie kultury fizycznej w gminie Kościerzyna za rok 2022.

Więcej