Aktualności

Niebieskie Igrzyska w szkole w Łubianie

25 kwietnia 2023 r. Społeczność Zespołu Kształcenia w Łubianie przyłączyła się do akcji „Niebieskie Igrzyska” i w ramach propagowania wiedzy na temat autyzmu i budowaniu wrażliwości społecznej zorganizowała wyjątkowe wydarzenie.

Ta ogólnopolska akcja, będące częścią Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, miała charakter edukacyjny i sportowo – integracyjny. Przyczyniła się  do właściwego kształtowania postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Jej celem  było zwiększenie świadomości uczniów na temat tego zaburzenia, budowanie więzi między dziećmi poprzez konkurencje drużynowe oraz zachęcenie do sportowego dopingu.  Na znak solidarności z osobami z autyzmem Uczniowie i Nauczyciele ubrali się na niebiesko pokazując, że tworzymy jeden Team i każdy z nas może być sportowcem na miarę swoich możliwości (przestrzegając zasady fair – play).

Wszyscy mamy świadomość, że równość i szacunek dla osób w spektrum autyzmu nie są tylko jednodniową akcją, ale stałym celem naszej społeczności.

Poniżej relacja filmowa z wydarzenia, który pokazuje wspaniałą zabawę, zrozumienie tematu i siłę Zespołu.

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej