Aktualności

Niebieskie Igrzyska w szkole w Łubianie

25 kwietnia 2023 r. Społeczność Zespołu Kształcenia w Łubianie przyłączyła się do akcji „Niebieskie Igrzyska” i w ramach propagowania wiedzy na temat autyzmu i budowaniu wrażliwości społecznej zorganizowała wyjątkowe wydarzenie.

Ta ogólnopolska akcja, będące częścią Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, miała charakter edukacyjny i sportowo – integracyjny. Przyczyniła się  do właściwego kształtowania postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Jej celem  było zwiększenie świadomości uczniów na temat tego zaburzenia, budowanie więzi między dziećmi poprzez konkurencje drużynowe oraz zachęcenie do sportowego dopingu.  Na znak solidarności z osobami z autyzmem Uczniowie i Nauczyciele ubrali się na niebiesko pokazując, że tworzymy jeden Team i każdy z nas może być sportowcem na miarę swoich możliwości (przestrzegając zasady fair – play).

Wszyscy mamy świadomość, że równość i szacunek dla osób w spektrum autyzmu nie są tylko jednodniową akcją, ale stałym celem naszej społeczności.

Poniżej relacja filmowa z wydarzenia, który pokazuje wspaniałą zabawę, zrozumienie tematu i siłę Zespołu.

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej