Aktualności

Nietuzinkowe spotkanie autorskie z Barbarą Kosmowską

15 marca br. w bibliotece szkolnej Zespołu Kształcenia w Łubianie odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską, pisarką o magicznej charyzmie oraz ciepłej i otwartej osobowości.

Pani Barbara pochodzi z Bytowa. W swoim dorobku ma mnóstwo dzieł literatury, które znane są nie tylko w Polsce. Swoją przygodę z pisaniem zaczęła już w liceum, kiedy to jej utwory ukazywały się w czasopismach. Jednak na tym nie poprzestała. Zaczęła pisać dla dorosłych, młodzieży i dzieci. Jest laureatką wielu prestiżowych nagród. Jak sama autorka przyznała, uwielbia pisać, bo wie, że pisze o rzeczach ważnych, o wydarzeniach z jakimi dzieci i młodzież zmagają się na co dzień, czy o rozterkach, które często wydają nam się niemożliwe do przeżycia. Ukazuje świat prawdziwy, często bolesny, ale też piękny i zawsze z optymistycznym przesłaniem na życie.

Spotkanie miało na celu zaznajomienie dzieci i młodzież z literaturą pisarki oraz zachęcenie uczniów do częstszego sięgania po książki. W uroczystości wzięły udział klasy IV-VI, nauczyciele poloniści oraz dyrekcja naszej szkoły. Uczniowie z zaciekawieniem słuchali opowiadań pisarki. Nie obyło się również bez pytań. Uczniowie mieli okazję uzyskać autograf ze specjalną dedykacją naszego gościa. Piękny czas refleksji i rozmowy umilił nam Pan Arek, przygrywając na akordeonie kaszubskie utwory.

Dzięki uprzejmości Prezesa Zbigniewa Andrzejewskiego i Zakładów Porcelany Stołowej „Lubiana” S.A otrzymaliśmy nowe książki pisarki, które pojawiły się na półkach biblioteki. W podziękowaniu wręczyliśmy Pani Barbarze portret namalowany przez uczennicę klasy VIIIa Nadię Kerlin oraz upominek z porcelany ufundowany przez ZPS „Lubiana” S.A.

DZIĘKUJEMY darczyńcom za okazane wsparcie oraz Pani Barbarze za uśmiech, optymizm i inspirację do książek.

Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Mamy nadzieję, że takie wydarzenie literackie obudzi czytelnicze zainteresowania wśród dzieci i młodzieży oraz zachęci ich do obcowania z niezwykłym światem literatury. Podczas wydarzenia wykorzystano sprzęt zakupiony w ramach programu „LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI”.

Nadesłane: Anna Jakubek

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej