Aktualności

nowa droga Korne-Owśnice

Nowa droga Korne-Owśnice oddana użytkownikom

Została odebrana jedna z największych inwestycji drogowych ostatnich lat w gminie Kościerzyna. Mowa o projekcie „Budowa i rozbudowa drogi gminnej na odcinku Korne – Owśnice”.

Nowa droga łączy wyremontowaną drogę krajową DK20 z miejscowości Korne przy Leśnym Dworku z drogą powiatową na odcinku Kościerzyna-Gostomie, która również jest w trakcie budowy. Łączna długość przebudowywanej drogi to 3,9 km, w tym rozbudowa drogi 2,3 km oraz budowa drogi 1,6 km. Szerokość jezdni to 6 m, szerokość poboczy 1 m.

Droga ta po wybudowaniu części powiatowej będzie mogła być wykorzystywana jako wyjazd dla ciężarówek z urobkiem ze żwirowni na terenie m.in. Gostomia i Częstkowa na drogę krajową DK20. Będzie mogła też pełnić funkcję zachodniej obwodnicy miasta Kościerzyna – dla jadących ze Stężycy do Chojnic będzie to wielkie udogodnienie.

W ramach zmiany organizacji ruchu przy drodze zostały ustawione znaki informujące o poruszających się rowerzystach, co potwierdza faktyczną popularność wśród miłośników dwóch kółek tej drogi.

Kwota brutto, na którą została podpisana umowa z Wykonawcą, to 6 820 644,11 zł. Na powyższe przedsięwzięcie gmina Kościerzyna otrzymała dotację 3 mln zł ze Skarbu Państwa oraz 50 tys. zł z Nadleśnictwa Kościerzyna. Nie można pominąć udziału finansowego w powstaniu dokumentacji technicznej i budowie drogi firm żwirowych z terenu sołectwa Gostomie, Wieprznica, Korne i Częstkowo. Bardzo dziękujemy jeszcze raz tym którzy dofinansowali tą inwestycję.

Użytkowników prosimy o rozważną jazdę i życzymy wszystkim przyjemności z użytkowania nowych dróg na terenie gminy Kościerzyna.

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2021 r. poz. 1899) wykazuje do dzierżawy

Więcej

W Gminie Kościerzyna odbyły się Dni Seniora

Prawie 1000 seniorów wzięło udział w uroczystościach, które odbyły się w Gminie Kościerzyna. W tym roku w nowej formule, przy współpracy gminnych szkół podstawowych, zorganizowano 9 spotkań, na które zaproszono osoby 60+ ze wszystkich miejscowości naszej gminy.

Więcej

Trwają przygotowania do budowy mieszkań w Małym Klinczu

3 października 2022 roku w Kolbudach kolejny raz spotkali się przedstawiciele Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz 19 pomorskich samorządów wchodzących w skład Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Pomorze sp. z o.o. W posiedzeniu uczestniczył również Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski.

Więcej