Aktualności

Nowe drogi w Gminie Kościerzyna

Na drogach w Gminie Kościerzyna prowadzone są intensywne prace modernizacyjne.

Kończy się budowa drogi śródpolnej (drogi dojazdowej) w miejscowości Kościerzyna Wybudowanie (w kierunku do Sołtysa). Jest to odcinek ponad 500 m bieżących płyt YUMBO o szerokości 5 metrów. Kwota, za którą wybrany został wykonawca tej inwestycji to ponad 375 tys. zł. Dofinansowanie do budowy tej drogi w kwocie ponad 126 tys. zł zostało przyznane przez Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego.

Trwa przebudowa ulicy Rzemieślniczej w Wielkim Klinczu. Inwestycja powinna zostać zakończona do końca listopada br. Przebudowa obejmuje odcinek 1650 m drogi i została zorganizowana w systemie zaprojektuj i wybuduj. Kwota, za którą Wykonawca realizuje wspomnianą inwestycję, to ponad 2,5 mln zł, z czego z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich pozyskano kwotę 1,4 mln zł. Mamy nadzieję, że utrudnienia występujące podczas budowy zostaną za chwilę zrekompensowane jazdą i spacerem po równej i szerokiej na 5 m nawierzchni nowej drogi gminnej.

Rozpoczęła się budowa kolejnego etapu wspólnej drogi trzech gmin (Somonina, Stężycy i Kościerzyny) łączącej drogę krajową nr 20 z miejscowością Piotrowo w pobliżu Kłobuczyna. Tegoroczna inwestycja dotyczy odcinków lezących na terenie gminy Kościerzyna. Co ważne, wszystkie trzy samorządy składają się na tę budowę. Zakres przedsięwzięcia obejmuje dwa odcinki po 217 m i 271 m bieżących drogi. Termin wykonania wskazany w umowie z wykonawcą to 30 listopada br. Koszt to prawie 630 tys. zł.

Otwarte zostały oferty w przetargu na budowę drogi gminnej pomiędzy Łubianą a Grzybowem. Długość drogi to 5 km. Dofinansowanie z Programu Polski Ład to prawie 5 mln zł. A najniższa z sześciu złożonych ofert to kwota 5.847.777,77 zł. Trwają procedury sprawdzenia ofert. Po podpisaniu umowy wyłoniony wykonawca będzie miał 11 miesięcy na realizację tej inwestycji.

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej