Aktualności

Nowe zasady parkowania przy ul. Stolema we Wdzydzach

Uwaga, kierowcy! Na parkingu przy ul. Stolema we Wdzydzach obowiązuje nowy regulamin.

W 2022 roku przy ul. Stolema we Wdzydzach powstały nowe parkingi związane z przebudową nawierzchni asfaltowej na tej ulicy. Wybudowanie ich było możliwe po wcześniejszych zamianach gruntów przylegających do tej ulicy z mieszkańcami Wdzydz. W tym roku, po ubiegłorocznej analizie zajętości miejsc parkingowych i sposobu korzystania z parkingów, uchwałą Rady Gminy Kościerzyna został wprowadzony regulamin parkingu przy ul. Stolema we Wdzydzach. Uchwała ta została opublikowana w dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego, tak aby była dostępna dla Wszystkich użytkowników. Regulamin został również umieszczony w sześciu miejscach przy ulicy Stolema.

Regulamin wprowadza porządek, który, mamy nadzieję, spowoduje większą dostępność miejsc parkingowych dla mieszkańców i turystów.

Po pierwsze wykluczona została możliwość parkowania kamperów, samochodów z przyczepami kampingowymi i wszelkiego rodzaju dużych pojazdów, które zajmowały najwięcej miejsca, a w przypadku kamperów pozostawiały śmieci. Miejsca dla tego typu pojazdów na terenie Wdzydz oferują prywatni właściciele.

Kolejne obostrzenie dotyczy samochodów osobowych, które mogą być zaparkowane przez maksymalnie 12 godzin. Wszystko po to, by zapewnić miejsca parkingowe dla osób biorących udział w koncertach, przyjeżdżających na plażę, spacery, czy do kina. Jest to również zobowiązanie dla przedsiębiorców wynajmujących domki czy czarterujących jachty, aby zapewnili parking dla swoich klientów. Często zdarzało się, że samochód stał na parkingu przez tydzień, bo tyle trwało wypożyczenie jachtu, czy też najem domku letniskowego. Teraz maksymalny czas jednorazowego parkowania nie może przekroczyć 12 godzin w ciągu jednego dnia. Za pozostawienie samochodu na więcej niż 12 godzin trzeba będzie zapłacić nie bagatela 500 złotych kary.

Na parkingu znajdują się też dwa oznakowane miejsca dla autobusów.

Regulamin parkingu na ul. Stolema we Wdzydzach:
http://edziennik.gdansk.uw.gov.pl/legalact/2023/2597/

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej