Aktualności

Nowe zasoby w Portalu Geostatystycznym

Wyniki Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 pokazane na mapie? A może chcesz zobaczyć jak zmieniała się stopa bezrobocia na przestrzeni ostatnich lat? Te oraz wiele innych informacji w formie graficznej znajdziesz w Portalu Geostatystycznym pod adresem geo.stat.gov.pl.

Baza gotowych wizualizacji dostępna jest w Katalogu zasobów, który jest na bieżąco uzupełniany o nowe, ciekawe prezentacje.
W Portalu Geostatystycznym, w Katalogu Zasobów geo.stat.gov.pl/app/cat, można znaleźć prezentacje dotyczące m.in.:
• budynków i mieszkań w siatce kilometrowej – dane z NSP2021,
• danych o rezydentach w siatce kilometrowej – dane z NSP2021,
• przyrostu naturalnego w 2020 r.,
• satelitarnego szacunku głównych ziemiopłodów rolnych i ogrodniczych w 2022 r. – dane wstępne,
• i wiele innych.

Portal Geostatystyczny umożliwia przeglądanie gotowych prezentacji mapowych dostępnych w Katalogu Zasobów oraz oferuje użytkownikowi wiele metod kartograficznej prezentacji danych tematycznych z Banku Danych Lokalnych, m.in. kartogram i kartodiagram. Użytkownik może włączać i wyłączać widoczność warstw mapowych, wchodzących w skład prezentacji, oraz ich legendy.

Portal dostępny jest również na urządzeniach mobilnych. W aplikacji mobilnej można wyświetlić podstawowe statystyki dla jednostek terytorialnych oraz wyszukiwać obiekty.
GUS przygotował filmy instruktażowe ułatwiające korzystanie z Portalu Geostatystycznego: https://youtube.com/playlist?list=PLfNP2CJ5sBKdGQqjsqMgf1fvhLa3UPB8D

Więcej informacji na temat Portalu Geostatystycznego dostępnych jest na stronie geo.stat.gov.pl.

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej