Aktualności

Nowy Klincz: szkolne boisko po remoncie

Zakończył się kapitalny remont boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Klinczu.

W efekcie wichury w dniu 31 stycznia 2022 roku całkowitemu zniszczeniu uległo ogrodzenie boiska (słupy, wzmocnienia, stalowe linki i siatki ochronne ). Szkoła dokonała zgłoszenia szkody do firmy ubezpieczeniowej, która oszacowała wartość zniszczeń. Przyznana kwota odszkodowania niestety nie pozwoliłaby na całkowite odtworzenie zniszczonej infrastruktury. Dzięki pozyskaniu dodatkowej kwoty z budżetu Gminy Kościerzyna obiekt został nie tylko naprawiony, ale również dodatkowo wzmocniony i wykonany z materiałów bardziej wytrzymałych. Końcowa wartość wykonanych prac wraz z materiałami wyniosła ponad 130 tysięcy zł.

Mamy nadzieję, że wykonane prace pozwolą na dalsze bezpieczne użytkowanie obiektu przez uczniów ZSP w Nowym Klinczu, mieszkańców Nowego Klincza oraz okolicznych miejscowości.

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej