Aktualności

Nowy Klincz: szkolne boisko po remoncie

Zakończył się kapitalny remont boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Klinczu.

W efekcie wichury w dniu 31 stycznia 2022 roku całkowitemu zniszczeniu uległo ogrodzenie boiska (słupy, wzmocnienia, stalowe linki i siatki ochronne ). Szkoła dokonała zgłoszenia szkody do firmy ubezpieczeniowej, która oszacowała wartość zniszczeń. Przyznana kwota odszkodowania niestety nie pozwoliłaby na całkowite odtworzenie zniszczonej infrastruktury. Dzięki pozyskaniu dodatkowej kwoty z budżetu Gminy Kościerzyna obiekt został nie tylko naprawiony, ale również dodatkowo wzmocniony i wykonany z materiałów bardziej wytrzymałych. Końcowa wartość wykonanych prac wraz z materiałami wyniosła ponad 130 tysięcy zł.

Mamy nadzieję, że wykonane prace pozwolą na dalsze bezpieczne użytkowanie obiektu przez uczniów ZSP w Nowym Klinczu, mieszkańców Nowego Klincza oraz okolicznych miejscowości.

Aktualności

Ważny komunikat dotyczący zmian od 1 stycznia 2024 roku w przyznawaniu świadczenia pielęgnacyjnego oraz świadczenia wspierającego

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie w imieniu Wójta Gminy Kościerzyna działając na podstawie z art. 63 ust. 16 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1429) informuje o zmianach w zasadach dotyczących uprawnień do świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego i zasiłku dla opiekuna.

Więcej