Aktualności

Nowy Klincz: szkolne boisko po remoncie

Zakończył się kapitalny remont boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Klinczu.

W efekcie wichury w dniu 31 stycznia 2022 roku całkowitemu zniszczeniu uległo ogrodzenie boiska (słupy, wzmocnienia, stalowe linki i siatki ochronne ). Szkoła dokonała zgłoszenia szkody do firmy ubezpieczeniowej, która oszacowała wartość zniszczeń. Przyznana kwota odszkodowania niestety nie pozwoliłaby na całkowite odtworzenie zniszczonej infrastruktury. Dzięki pozyskaniu dodatkowej kwoty z budżetu Gminy Kościerzyna obiekt został nie tylko naprawiony, ale również dodatkowo wzmocniony i wykonany z materiałów bardziej wytrzymałych. Końcowa wartość wykonanych prac wraz z materiałami wyniosła ponad 130 tysięcy zł.

Mamy nadzieję, że wykonane prace pozwolą na dalsze bezpieczne użytkowanie obiektu przez uczniów ZSP w Nowym Klinczu, mieszkańców Nowego Klincza oraz okolicznych miejscowości.

Aktualności

V BIESIADA SENIORÓW Gminy Kościerzyna w Loryńcu

W środę, 10 sierpnia 2022 r. w Loryńcu miała miejsce jubileuszowa, bo piąta już z kolei Biesiada Seniorów Gminy Kościerzyna. Udaną imprezę pod patronatem wójta Grzegorza Piechowskiego zorganizowali: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki z dyrektorem Grzegorzem Daszkowskim, Rada Seniorów z przewodniczącą Elżbietą Brzezińską oraz wiceprzewodniczącą Ewą Nowak, Koło Gospodyń Wiejskich z prezes i sołtys Bernardą Pellowską. Oprócz wyżej wymienionych uczestników V Biesiady wspierali zawsze życzliwa seniorom sekretarz Katarzyna Knopik i zastępca wójta Grzegorz Świtała. O rozmachu imprezy świadczy wielka ilość osób przybyłych do Loryńca, bo ponad 300 seniorów.

Więcej

Za nami 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci

Uśmiech na twarzach dzieci i duma w sercach rodziców, tak można najprościej podsumować 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci, który odbył się w dniu 11 sierpnia na stadionie sportowym w Łubianie.

Więcej

Rodzinne Spływy Kajakowe w Sołectwie Czarlina

Na przełomie lipca i sierpnia, jak co roku w ramach wspólnej integracji oraz aktywnego niedzielnego wypoczynku, z inicjatywy sołtysa Czarliny organizowany jest spływ kajakowy na terenie kompleksów wodnych gminy Kościerzyna. Tegoroczny ze względu na dużą ilość chętnych rozłożono na dwa dni w odstępie dwutygodniowym.

Więcej