Aktualności

Nowy Klincz: szkolne boisko po remoncie

Zakończył się kapitalny remont boiska wielofunkcyjnego przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowym Klinczu.

W efekcie wichury w dniu 31 stycznia 2022 roku całkowitemu zniszczeniu uległo ogrodzenie boiska (słupy, wzmocnienia, stalowe linki i siatki ochronne ). Szkoła dokonała zgłoszenia szkody do firmy ubezpieczeniowej, która oszacowała wartość zniszczeń. Przyznana kwota odszkodowania niestety nie pozwoliłaby na całkowite odtworzenie zniszczonej infrastruktury. Dzięki pozyskaniu dodatkowej kwoty z budżetu Gminy Kościerzyna obiekt został nie tylko naprawiony, ale również dodatkowo wzmocniony i wykonany z materiałów bardziej wytrzymałych. Końcowa wartość wykonanych prac wraz z materiałami wyniosła ponad 130 tysięcy zł.

Mamy nadzieję, że wykonane prace pozwolą na dalsze bezpieczne użytkowanie obiektu przez uczniów ZSP w Nowym Klinczu, mieszkańców Nowego Klincza oraz okolicznych miejscowości.

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej