Aktualności

OBCHODY 100 ROCZNICY CUDU NAD WISŁĄ 15 SIERPNIA 1920-2020 UCZCZONYCH PRZEZ MIESZKAŃCÓW ŁUBIANY

15 sierpnia 2020 r. mieszkańcy Łubiany zaczęli obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej od uroczystej mszy świętej w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli pod krzyż misyjny gdzie harcerze 23 dh ZHP z Łubiany im. Remusowa Kara podczas uroczystego apelu złożyli symboliczną wiązankę. Następnie odbyła się gra terenowa upamiętniająca to wydarzenie sprzed 100 lat. Uczestnicy na podstawie mapy Łubiany odwiedzili miejsca, gdzie wykonywali, poszczególne zadania oraz rozwiązać krzyżówkę.

Na zakończenie każda osoba otrzymała nagrody. Z uwagi na pandemię Covid 19 nagrody wydawano indywidualnie. W rajdzie wzięli udział mieszkańcy naszej gminy oraz rodzina z Gdańska (która dowidziała się o uroczystościach z Internetu). Harcerze bardzo dziękują za przepiękna uroczystą mszę świętą z okazji Cudu nad Wisłą ks. Proboszczowi Mieczysławowi Gajewskiemu, ks. dr. Leszkowi Jażdżewskiemu i ks. Kamilowi Ostrowskiemu. Skauci dziękują również pocztą sztandarowym Hufca ZHP Kościerzyna, OSP Łubiana, ZKP Oddz. w Łubianie.

Za pomoc w organizacji samej gry terenowej harcerze dziękują UG Kościerzyna, OSP Łubiana.

Aktualności

Zmiany w obsłudze interesantów w GOPS

Uprzejmie informujemy, że w związku z sytuacją pandemiczną od dnia 24 stycznia 2022 r. budynek GOPS pozostanie zamknięty, jednakże nadal będzie świadczona praca na rzecz mieszkańców. Kontakt osób z pracownikami Ośrodka realizowany bezpośrednio w jego siedzibie zostaje ograniczony do niezbędnego minimum i dotyczyć może jedynie spraw istotnych i niecierpiących zwłoki.

Więcej

Urząd Gminy zamknięty dla interesantów

W związku z coraz trudniejszą sytuacją związaną z epidemią COVID-19, w celu zachowania ciągłości pracy urzędu gminy i świadczenia usług dla mieszkańców Wójt Gminy Kościerzyna wprowadza od dnia 24 stycznia 2022 r. reorganizację pracy w Urzędzie Gminy Kościerzyna. Co do zasady urząd od dnia 24 stycznia 2022 roku będzie nieczynny dla interesantów, natomiast nie przerywa pracy. Kontakt z urzędnikami jest możliwy przede wszystkim elektronicznie: ug@koscierzyna.pl lub telefonicznie: tel. 58 686 59 80.

Więcej

Zostań rodziną wspierającą!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie zaprasza do współpracy osoby i rodziny zainteresowane wsparciem rodzin przeżywających trudności w wypełnianiu swoich funkcji opiekuńczo – wychowawczych.

Więcej