Aktualności

OBCHODY 100 ROCZNICY CUDU NAD WISŁĄ 15 SIERPNIA 1920-2020 UCZCZONYCH PRZEZ MIESZKAŃCÓW ŁUBIANY

15 sierpnia 2020 r. mieszkańcy Łubiany zaczęli obchody 100-lecia Bitwy Warszawskiej od uroczystej mszy świętej w kościele p.w. św. Maksymiliana Marii Kolbego. Następnie wszyscy uczestnicy przeszli pod krzyż misyjny gdzie harcerze 23 dh ZHP z Łubiany im. Remusowa Kara podczas uroczystego apelu złożyli symboliczną wiązankę. Następnie odbyła się gra terenowa upamiętniająca to wydarzenie sprzed 100 lat. Uczestnicy na podstawie mapy Łubiany odwiedzili miejsca, gdzie wykonywali, poszczególne zadania oraz rozwiązać krzyżówkę.

Na zakończenie każda osoba otrzymała nagrody. Z uwagi na pandemię Covid 19 nagrody wydawano indywidualnie. W rajdzie wzięli udział mieszkańcy naszej gminy oraz rodzina z Gdańska (która dowidziała się o uroczystościach z Internetu). Harcerze bardzo dziękują za przepiękna uroczystą mszę świętą z okazji Cudu nad Wisłą ks. Proboszczowi Mieczysławowi Gajewskiemu, ks. dr. Leszkowi Jażdżewskiemu i ks. Kamilowi Ostrowskiemu. Skauci dziękują również pocztą sztandarowym Hufca ZHP Kościerzyna, OSP Łubiana, ZKP Oddz. w Łubianie.

Za pomoc w organizacji samej gry terenowej harcerze dziękują UG Kościerzyna, OSP Łubiana.

Aktualności

Ogłoszenie o naborze partnerów

Wójt Gminy Kościerzyna wraz z Burmistrzem Miasta Kościerzyna ogłaszają otwarty nabór partnerów do udziału w pracach nad tworzeniem i opiniowaniem Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyny (ZIT MOF).

Więcej

Aktywny rodzic

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż w dniu 12 czerwca 2024 roku ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka „Aktywny Rodzic” została ogłoszona w Dzienniku Ustaw (Dz.U. 2024, poz. 858). W związku  z tym od 1 października 2024 roku rusza program, który ma na celu wspieranie rodziców w łączeniu aktywności zawodowej z wychowywaniem dzieci.

Więcej