Aktualności

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Bibliotece w Wielkim Klinczu i w Skorzewie

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to jedno z tych wydarzeń w kalendarzu świąt nietypowych, które są zarówno przyjemne jak i pożyteczne.  29 września w bibliotece w Wielkim Klinczu oraz w Skorzewie obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. W Wielkim Klinczu udział wzięli uczniowie klas III z wychowawcami, natomiast w Skorzewie słuchaczami były dzieci z przedszkola.

Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki, a przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje.

W Wielkim Klinczu do udziału w tej akcji jako lektorów zaproszono uczennice klasy 8, przewodniczącą Samorządu Uczniowskiego Julię Grosz i wolontariuszkę biblioteki Blankę Czapiewską. Organizatorzy jako lekturę do czytania  wybrali  fragmenty książki „Dzieci z Bullerbyn” Astrid Lindgren, by zachęcić wszystkich uczniów do przeczytania lektury. Zadbano o odpowiedni wystrój i oprawę muzyczną. Uczniowie kl. 3b zaśpiewali piosenki „Nie wychodząc z domu” i „Kto książki czyta” związane tematycznie z uroczystością.

W Skorzewie lektorami były uczennice klasy ósmej: Liliana Jarzębińska, Nikola Keler, Olga Tomaczkowska oraz organizatorka Wiesława Głodowska. Przeczytano głośno i omówiono pouczające opowiadania pt. „Dziękuję”, „Proszę”, „Przepraszam” i „Wybacz mi”. Akcja tak spodobała się przedszkolakom, jak i ich starszym koleżankom, że będzie kontynuowana każdego 29 dnia miesiąca.

Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem czy kolegami. Święto więc warto obchodzić każdego dnia, a jeśli każdy poświęci na nie choćby 20 minut, będzie to duży sukces.

Organizatorzy w Wielkim Klinczu: Renata Abramowska, Marta Browarczyk

Organizatorzy w Skorzewie: Wiesława Głodowska, Adriana Koniuszek

Aktualności

Mikołajki w szkole w Niedamowie

6 grudnia cała społeczność szkoły w Niedamowie przyszła ubrana na czerwono. W radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie i nauczyciele przywitali dobrego ducha szkoły – Panią Sołtys Niedamowa. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek od Pani Danuty Szczepańskiej. 

Więcej

Święta Bożego Narodzenia w moim domu

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia biblioteka w Wielkim Klinczu w miesiącu listopadzie zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Święta Bożego Narodzenia w moim domu”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu jest wprowadzenie uczniów w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej