Aktualności

Okręgowe Zawody w Pływaniu w Płetwach

15 października na pływalni Aqua Centrum odbyły się kolejny już raz Okręgowe Zawody w Pływaniu w Płetwach, które otworzył Prezes obiektu Pan Michał Kupc. Rywalizacja podzielona była na kategorie wiekowe: E ”0” – 9 lat i młodsi, E (10-11 lat), D (12-13 lat) oraz OPEN – 14 lat i starsi. Zrobiono także osobną klasyfikację dla Amatorów w kategorii E, D i Open.

Każdy zawodnik mógł wystartować maksymalnie w 4 konkurencjach. Jedna konkurencja podwodna, czyli 25m dla grupy 13 lat i młodszych oraz 50m dla 14 i starszych. Rywalizowano także w 2 płetwach, czyli na dystansie 50bf, 100bf i 200bf, a także w monopłetwie na dystansie 50pp, 100pp i 400pp. Amatorzy mogli startować tylko w tradycyjnych płetwach BF. Na zawody przyjechało kilka klubów z naszego województwa, a mianowicie: Delfin Jastarnia, Delfin Władysławowo, Tri-Sea Mewa Władysławowo, UKS Wodniacy Garczyn, Manta Kościerzyna, a także najlepszy polski klub, czyli Delfinek Chodzież.

Najliczniejszą reprezentację wystawił KS Aqua Sport, który był organizatorem tych zawodów. Łącznie do Kościerzyny na zawody dotarło aż 130 zawodników, co jest olbrzymim sukcesem, ponieważ ostatnimi laty startowało 60-70 osób. Niewątpliwie największą gwiazdą była startująca Antonina Dudek z Chodzieży (rekordzistka świata), a na trybunach dopingował najlepszy finswimmer na świecie i tegoroczny rekordzista świata Szymon Kropidłowski.

Zawody obfitowały w kilka zaciętych rywalizacji, a najbardziej cieszą nowe rekordy życiowe naszych zawodników z Manty, Wodniaków i Aqua Sport.

UKS Wodniacy Garczyn zdobyli łącznie 23 medale (9 złotych, 7 srebrnych i 7 brązowych)

UKS Manta Kościerzyna wywalczyła 26 medali (9 złotych, 6 srebrnych i 11 brązowych)

KS Aqua Sport wywalczył najwięcej medali ze wszystkich startujących klubów, bo aż 65 (25 złotych, 19 srebrnych i 21 brązowych).

Po dekoracjach specjalne nagrody(profesjonalne okularki pływackie) otrzymali najmłodsi zawodnicy, a była to Inez Smaruj z Chodzieży oraz jej klubowy kolega Gabriel Bielecki. Statuetkę dla najlepszego zawodnika zgarnęli:

– w kategorii E”0” – Gabriel Bielecki(Chodzież) i Kaja Lellek (Garczyn)

– w kategorii E – Marcin Korth z Jastarni i Alicja Kreft (Delfin Władysławowo)

– w kategorii D – Wiktoria Lellek(Aqua Sport) i Kacper Rozgoński (Manta)

– OPEN – Antonina Dudek z Chodzieży i Marcin Dąbrowski z Mewy Władysławowo.

Pełne wyniki:

http://live.livetiming.pl/jardzioch/2022/10_15_koscierzyna/index.html

Nadesłane: KS Aqua Sport

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej