Aktualności

On-line w bibliotece

Biblioteka Publiczna w Wąglikowicach w roku 2020 zadeklarowała udział w Projekcie „Sieć na kulturę w podregionie chojnickim” wybranym do dofinansowania w ramach programu Działania 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej programu operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020.

Placówka spełniła wszystkie uwarunkowania przystąpienia do projektu, niestety niekorzystne warunki, które nastąpiły na przełomie roku 2020/2021 ( okres Pandemii), uniemożliwiły zrealizowanie  działań według narzuconego harmonogramu. Fundacja Wspierania Zrównoważonego  Rozwoju zajmująca się stroną logistyczną i techniczną projektu, na wiosnę 2021 roku , ruszyła z etapami szkoleń on-line, dla trenerów realizujących działania z poszczególnych dziedzin. W Bibliotece Publicznej osobą odpowiedzialną za  projekt  została p. Lucyna Czaja i zaczynając od  7.04.2021r.  do  19.05.2021r. przeprowadzono łącznie 31 godzin  zajęć on-line pt. „Projektowanie graficzne z wykorzystaniem aplikacji cyfrowych”.  Spotkania zorganizowano na platformie TEAMS dla grupy dzieci w wieku 12-15 lat.

Celem szkoleń przygotowujących do projektu była aktywizacja i  podniesienie kompetencji i kwalifikacji cyfrowych pracowników gminnych samorządowych instytucji kultury (GSIK), zaś poprzez odbywające się zajęcia on-line, uczniowie nabyli nowe umiejętności w posługiwaniu się cyfrowymi aplikacjami, które coraz bardziej są przydatne w codziennym użytkowaniu szkolnym.  Ponadto przybliżono im wiedzę z  innowacyjnych  metod korzystania z internetu (usługi w chmurze), komunikatorów i  darmowych zasobów publicznych (banki zdjęć, POLONA, Academika). W ramach nauki projektowania graficznego ćwiczono umiejętności kreatywnego myślenia i wizualizacji w CANVIE.

Ważnym i bardzo znaczącym elementem  udziału w projekcie było uzyskanie przez Bibliotekę dofinansowania na wyposażenie w  nowy sprzęt, niezbędny  do organizacji zajęć i warsztatów, oraz poprawy komfortu pracy . W sumie placówka otrzymała 3 laptopy firmy Acer i 3 tablety Lenovo.

oprac. Lucyna Czaja                                                                

Aktualności

Nabór uzupełniający na powietrzne pompy ciepła

Przypominamy, że trwa nabór uzupełniający mieszkańców zainteresowanych montażem instalacji powietrznej pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 10.3.1. Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Więcej

Dziękujemy za udział w Narodowym Spisie Powszechnym 2021

Zakończył się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. W Gminie Kościerzyna, tak jak w całej Polsce, trwał od 1 kwietnia do 30 września 2021 roku. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom, którzy spełnili swój obywatelski obowiązek i wzięli udział w spisie. Z posiadanych przez nas informacji wynika, że nie spisali się nieliczni – obowiązku dopełniło 99% mieszkańców naszej gminy.

Więcej

Konferencja Metodyczna Skorzewo 2021

Dnia 26 września 2021 roku w Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie odbyła się konferencja metodyczna dla trenerów piłki nożnej. Konferencja zorganizowana została przez Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna oraz firmę EmSport. Patronat na wydarzeniem objął Pomorski Związek Piłki Nożnej.

Więcej