Aktualności

Trzy kobiety uśmiechają się do zdjęcia. W tle chatka przypominająca domki Hobbitów.

Opieka wytchnieniowa, czyli wsparcie dla opiekunów

Dajemy wytchnąć głowie i ciału, czyli jak wspomagamy na co dzień Tych, którzy najciężej z nas pracują. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie pozyskał z Funduszu Solidarnościowego aż 282 000 złotych w ramach Programu Opieka Wytchnieniowa – edycja 2022 r.

Program jest zadedykowany rodzinom lub opiekunom sprawującym opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub nad osobami dorosłymi, posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, aby w miarę możliwy sposób odciążyć opiekunów w ich codziennych obowiązkach i dać im wcześniej wspomniane „wytchnienie”.

Nie trzeba  opowiadać z jakim ogromnym stresem oraz problemami borykają się na co dzień opiekunowie osób z niepełnoprawnościami. Mając tego świadomość z radością wykorzystaliśmy nadążającą się okazję.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie

Aktualności

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej