Aktualności

Trzy kobiety uśmiechają się do zdjęcia. W tle chatka przypominająca domki Hobbitów.

Opieka wytchnieniowa, czyli wsparcie dla opiekunów

Dajemy wytchnąć głowie i ciału, czyli jak wspomagamy na co dzień Tych, którzy najciężej z nas pracują. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie pozyskał z Funduszu Solidarnościowego aż 282 000 złotych w ramach Programu Opieka Wytchnieniowa – edycja 2022 r.

Program jest zadedykowany rodzinom lub opiekunom sprawującym opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub nad osobami dorosłymi, posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, aby w miarę możliwy sposób odciążyć opiekunów w ich codziennych obowiązkach i dać im wcześniej wspomniane „wytchnienie”.

Nie trzeba  opowiadać z jakim ogromnym stresem oraz problemami borykają się na co dzień opiekunowie osób z niepełnoprawnościami. Mając tego świadomość z radością wykorzystaliśmy nadążającą się okazję.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej