Aktualności

Trzy kobiety uśmiechają się do zdjęcia. W tle chatka przypominająca domki Hobbitów.

Opieka wytchnieniowa, czyli wsparcie dla opiekunów

Dajemy wytchnąć głowie i ciału, czyli jak wspomagamy na co dzień Tych, którzy najciężej z nas pracują. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie pozyskał z Funduszu Solidarnościowego aż 282 000 złotych w ramach Programu Opieka Wytchnieniowa – edycja 2022 r.

Program jest zadedykowany rodzinom lub opiekunom sprawującym opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub nad osobami dorosłymi, posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, aby w miarę możliwy sposób odciążyć opiekunów w ich codziennych obowiązkach i dać im wcześniej wspomniane „wytchnienie”.

Nie trzeba  opowiadać z jakim ogromnym stresem oraz problemami borykają się na co dzień opiekunowie osób z niepełnoprawnościami. Mając tego świadomość z radością wykorzystaliśmy nadążającą się okazję.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie

Aktualności

Bitwa Regionów, czyli kulinarna rywalizacja KGW

Osiem Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w kulinarnej Bitwie Regionów, która odbyła się w minioną sobotę we Wdzydzach. Panie przygotowały i zaprezentowały tradycyjne potrawy regionalne, a stawką tej rywalizacji był awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu.

Więcej

Wdzydze. Odbyły się I Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

Za nami pierwsze regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego! Było to wielkie święto żeglarstwa. 23 września we Wdzydzach spotkali się uczniowie z całego województwa biorący udział w projekcie „Pomorskie Żagle Wiedzy”. Sprawdzili nabyte w trakcie obozów i warsztatów umiejętności oraz przetestowali jachty kupione w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z Morzem”.

Więcej

Widoczne postępy w rozbudowie oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu

Trwają intensywne prace na oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu. Inwestycja warta ponad 6,35 mln zł powinna zostać zakończona do końca grudnia 2022 roku. Oczyszczalnia ta na dzień dzisiejszy obsługuje aglomerację ściekową o nazwie „Wielki Klincz”, obejmującą następujące miejscowości: Niedamowo, Dębogóry, Wielki Podleś, Kaliska Kościerskie, Kościerska Huta, Dobrogoszcz, Mały Klincz, Skorzewo, Kościerzyna Wybudowanie, Nowa Wieś Kościerska, Nowy Klincz i Wielki Klincz.

Więcej