Aktualności

Trzy kobiety uśmiechają się do zdjęcia. W tle chatka przypominająca domki Hobbitów.

Opieka wytchnieniowa, czyli wsparcie dla opiekunów

Dajemy wytchnąć głowie i ciału, czyli jak wspomagamy na co dzień Tych, którzy najciężej z nas pracują. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie pozyskał z Funduszu Solidarnościowego aż 282 000 złotych w ramach Programu Opieka Wytchnieniowa – edycja 2022 r.

Program jest zadedykowany rodzinom lub opiekunom sprawującym opiekę nad dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności lub nad osobami dorosłymi, posiadającymi orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności, aby w miarę możliwy sposób odciążyć opiekunów w ich codziennych obowiązkach i dać im wcześniej wspomniane „wytchnienie”.

Nie trzeba  opowiadać z jakim ogromnym stresem oraz problemami borykają się na co dzień opiekunowie osób z niepełnoprawnościami. Mając tego świadomość z radością wykorzystaliśmy nadążającą się okazję.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie

Aktualności

UWAGA! Upał!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C. Takie temperatury są prognozowane aż do poniedziałku 27 czerwca do godziny 20.00.

Więcej

Nieruchomości wykazane do zbycia

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2021 r. poz. 1899) wykazuje do zbycia nieruchomości będące własnością Gminy Kościerzyna.

Więcej

Jak złożyć deklarację CEEB?

Dyrektor Generalny Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przypomina o obowiązku złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) przez wszystkich właścicieli i zarządców budynków. Na dzień dzisiejszy obowiązku tego dopełniło jedynie 50% mieszkańców Gminy Kościerzyna. Termin złożenia deklaracji mija 30 czerwca 2022 r.

Więcej