Aktualności

Orszak Trzech Króli w Czarlinie

Corocznym zwyczajem dnia 6 stycznia w święto Trzech Króli w parafii  Wniebowzięcia  Najświętszej Maryi  Panny w Wąglikowicach zorganizowano „Orszak Trzech Króli”. Tegorocznym gospodarzem  orszaku było Sołectwo Czarlina.

O godz. 17.00 w Czarlinie na przystanku pętli autobusowe , po zapadnięciu zmierzchu w przepięknej scenerii zimowego pejzażu  zebrała się około 100-osobowa grupa mieszkańców Sołectwa Czarlina oraz przybyłych  gości. Barwne  stroje wykonane przez uczestników  dodawały  niesamowitego uroku  pochodowi. Procesji przewodniczył ks. proboszcz Stanisław Wieliński, który przybliżył zebranym historię wędrówki mędrców ze wschodu zmierzających do Betlejem. Następnie przy śpiewie kolęd barwny orszak przy oświetleniu ochodni wiódł drogami dookoła wsi Czarlina. W  trakcie przystanków odbyły się przedstawienie Jasełkowe. Tegorocznym orszak odbył się pod hasłem „Niechaj prowadzi nas gwiazda”.

Po zakończeniu orszaku Sołtys zaprosił uczestników na ognisko z kiełbaskami oraz kawę i ciasto. Około godz. 20.00 w dobrych nastrojach jego uczestników zakończyło się świąteczne spotkanie,  które okazało się doskonałym  sposobem na wspólną integrację .

Serdeczne podziękowania ks. Stanisławowi Wielińskiemu za przewodniczenie orszakowi, Paniom z Sołectwa za przygotowanie wyśmienitych ciast, osobom zaangażowanym w przygotowanie odświętne trasy przemarszu oraz pomocy w przygotowaniu placu i ogniska, Sołtysowi Wdzydz za iście królewski  dar.

Oprac. J. Landowski

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej