Aktualności

Ostatnie pożegnanie

Z ogromnym smutkiem i niedowierzaniem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Pana Radosława Flisikowskiego.

Był nie tylko cenionym i życzliwym pacjentom lekarzem, ale również społecznikiem o wielkim sercu. Mieszkańcom naszej gminy dał się poznać jako oddany przyjaciel Osady Burego Misia oraz sportowiec zaangażowany w propagowanie zdrowego stylu życia, założyciel Kościerskiego Klubu Morsów i organizator Biegu Morsa. Nigdy nie odwracał się od ludzi w potrzebie, o czym przekonaliśmy się również po wybuchu wojny w Ukrainie, gdy bezinteresownie pomagał uchodźcom.

Ta przedwczesna śmierć to ogromna strata dla nas wszystkich.

Składamy kondolencje i najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie oraz Przyjaciołom.

Wójt Grzegorz Piechowski i pracownicy Urzędu Gminy Kościerzyna

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej