Aktualności

Ostrzeżenie meteorologiczne dla powiatu kościerskiego: silny wiatr!

Biuro Meteorologicznych Prognoz Morskich w Gdyni wydało ostrzeżenie dla powiatu kościerskiego przed silnym wiatrem.

Zagrożenie może wystąpić w godzinach od 04.00 dnia 21.05.2022 do godziny 17.00 dnia 21.05.2022 r. Prawdopodobieństwo wynosi 80%.

Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 35 km/h, w porywach do 90 km/h, z zachodu i północnego zachodu. Dotyczy 9 powiatów województwa pomorskiego: chojnicki, gdański, kartuski, kościerski, kwidzyński, malborski, starogardzki, sztumski i tczewski.

Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Sezon jesienno-zimowy to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

Więcej