Aktualności

Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym Bytów 2023

W sobotę 22.04.2023 r. w Bytowie odbyły się Otwarte Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Karate Tradycyjnym. I tym razem rodzina de Janauis Święćkowskich z sołectwa Częstkowo wróciła z medalami!

Wiktoria – I miejsce ZŁOTO w KATA juniorek młodszych grupa 9-4 kyu i tytuł mistrzyni Województwa.
Monika – II miejsce SREBRO w KATA senior i vice-mistrzyni Województwa
Kornelia – IV miejsce punktowane w kategorii KATA dzieci rocznik 2013 – 2012 .
Ryszard – V miejsce w kategorii KATA mistrzowskie senior 3-1 kyu +DAN

Przypomnijmy że Pani Monika. na co dzień nauczycielka Powiatowego Zespołu Szkół nr 3 w Kościerzynie, to ubiegłoroczna mistrzyni województwa pomorskiego.

Perfekcyjnie przygotowane i zorganizowane przez KARATE KLUB BYTÓW zawody przyciągnęły ponad 300 zawodniczek i zawodników i jednocześnie były eliminacjami do zbliżających się Mistrzostw Polski które odbędą się na początku czerwca w Lublinie .

Mieszkańcy naszej Gminy (Fingrowa Huta) to zawodnicy Karate Klubu INAZUMA Idą za ciosem i pod kierunkiem Sensei’a Marka Szycy przygotowują się do zbliżających się zawodów BALTIC CUP które tym razem odbędą się w Gdyni 13 maja bieżącego roku.

Klub Inazuma wystawił łącznie 27 zawodników zdobywając 5 złotych, 4 srebrne i 2 brązowe medale oraz 4 czwarte miejsca punktowane.

Wielkie podziękowania dla Starostwa Powiatowego i Gminy Wiejskiej Kościerzyna za wsparcie i doping!

Patronat nad zawodami objął Okręgowy Związek Karate Tradycyjnego w Gdańsku pod kierunkiem Prezesa OZKT Sensei Mirosław Elwart.

Głównym sponsorem zawodów była firma DRUTEX i Miasto Bytów.

Mat. nadesłane

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej