Aktualności

Pasowanie na czytelnika w Łubianie

16 listopada br. w bibliotece szkolnej w Łubianie odbyło się „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas pierwszych.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania zgromadzonych gości przez bibliotekarzy. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w przedstawieniu artystycznym pt. „Spotkanie z książkami” pokazali pierwszakom, jak należy dbać o książki.

Następnie odbył się krótki quiz ze znajomości bajek i baśni. Dzieci nie miały żadnych problemów z odgadywaniem ich tytułów. Dyrekcja podsumowała całe spotkanie miłym słowem, zapraszając do magicznego miejsca, jakim jest biblioteka. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, imienne zakładki, słodkie upominki i książki.

Po uroczystości, dzieci bardzo szczęśliwe i z nową wiedzą, udały się do swoich klas, aby wraz z Paniami bibliotekarkami własnoręcznie i według własnego pomysłu ozdobić drewniane zakładki. Podczas warsztatów w przyjemnej atmosferze powstały prawdziwe arcydzieła.

Jeszcze raz witamy nowych Czytelników w świecie magii i fantazji, gdzie przygody nie mają końca…..

Nadesłane ze szkoły w Łubianie

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej