Aktualności

Pasowanie na czytelnika w Łubianie

16 listopada br. w bibliotece szkolnej w Łubianie odbyło się „Pasowanie na czytelnika” uczniów klas pierwszych.

Spotkanie rozpoczęło się od powitania zgromadzonych gości przez bibliotekarzy. Uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu w przedstawieniu artystycznym pt. „Spotkanie z książkami” pokazali pierwszakom, jak należy dbać o książki.

Następnie odbył się krótki quiz ze znajomości bajek i baśni. Dzieci nie miały żadnych problemów z odgadywaniem ich tytułów. Dyrekcja podsumowała całe spotkanie miłym słowem, zapraszając do magicznego miejsca, jakim jest biblioteka. Na koniec uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, imienne zakładki, słodkie upominki i książki.

Po uroczystości, dzieci bardzo szczęśliwe i z nową wiedzą, udały się do swoich klas, aby wraz z Paniami bibliotekarkami własnoręcznie i według własnego pomysłu ozdobić drewniane zakładki. Podczas warsztatów w przyjemnej atmosferze powstały prawdziwe arcydzieła.

Jeszcze raz witamy nowych Czytelników w świecie magii i fantazji, gdzie przygody nie mają końca…..

Nadesłane ze szkoły w Łubianie

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej