Aktualności

Pasowanie na ucznia w Niedamowie

Dnia 13 października 2023 roku w Szkole Podstawowej w Niedamowie odbyło się pasowanie na ucznia w klasie I. Uczniowie z niecierpliwością czekali na ten niezwykły dzień, który zapamiętuje się do końca życia.

Zaproszono Dyrekcję i Rodziców, przed którymi pierwszoklasiści po mistrzowsku popisali się swoją wiedzą i umiejętnościami. Następnie odbyło się ślubowanie i pasowanie na ucznia. Potem dzieci otrzymały dyplomy, medale oraz upominki od Rodziców. Na koniec czekała niespodzianka – tort z marcepanowymi kredkami, na których wypisano imiona pierwszaków. „Słodkie kredki” uczniowie zabrali do domu.

Taki dzień zdarza się tylko raz w życiu!

Nadesłane: Alicja Czylkowska, Magdalena Smuczyńska

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej