Aktualności

Patriotyczny wieczór z okazji Święta Niepodległości w Skorzewie

„Józef Wybicki wśród swoich” to hasło do cyklu warsztatów, z których pierwsze odbyły się w czwartek 9 listopada w Skorzewie. Mieszkańcy spotkali się, aby cofnąć się do dawnych czasów oraz przypomnieć najmłodszym o swojej przynależności i symbolach narodowych.

O tym wszystkim uczestnicy warsztatów mogli się dowiedzieć od gości p. Małgorzaty Gańskiej i p. Błażeja Grzyba z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. W programie spotkania zaplanowano też wykonanie świec woskowych i łojowych, można również było posłuchać ciekawych opowieści. Podczas wspólnego malowania rękoma polskiej flagi dzieci zaznajomiły się z zasadami dotyczącymi postępowania z nią, jak również okazywania szacunku symbolom narodowym.

Każdy z uczestników warsztatów miał możliwość wcielenia się w żołnierza z okresu Księstwa Warszawskiego. Dzieci wspaniałe, na hasło: do Hymnu! stały w wyjątkowej pozycji i zaśpiewały z wielką powagą.

Projekt przygotowany przez Stowarzyszenie Aktywni Kaszubi, a finansowany przez Gminę Kościerzyna.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej