Aktualności

Patriotyczny wieczór z okazji Święta Niepodległości w Skorzewie

„Józef Wybicki wśród swoich” to hasło do cyklu warsztatów, z których pierwsze odbyły się w czwartek 9 listopada w Skorzewie. Mieszkańcy spotkali się, aby cofnąć się do dawnych czasów oraz przypomnieć najmłodszym o swojej przynależności i symbolach narodowych.

O tym wszystkim uczestnicy warsztatów mogli się dowiedzieć od gości p. Małgorzaty Gańskiej i p. Błażeja Grzyba z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie. W programie spotkania zaplanowano też wykonanie świec woskowych i łojowych, można również było posłuchać ciekawych opowieści. Podczas wspólnego malowania rękoma polskiej flagi dzieci zaznajomiły się z zasadami dotyczącymi postępowania z nią, jak również okazywania szacunku symbolom narodowym.

Każdy z uczestników warsztatów miał możliwość wcielenia się w żołnierza z okresu Księstwa Warszawskiego. Dzieci wspaniałe, na hasło: do Hymnu! stały w wyjątkowej pozycji i zaśpiewały z wielką powagą.

Projekt przygotowany przez Stowarzyszenie Aktywni Kaszubi, a finansowany przez Gminę Kościerzyna.

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej