Aktualności

Pierwsze w tym roku spotkanie Rady Seniorów

23 lutego odbyło się pierwsze w tym roku zebranie Rady Seniorów gminy Kościerzyna. Członkowie podsumowali działania za 2022 rok i ustalili plany na najbliższe miesiące.

W gminnej sali obrad spotkali się niemal wszyscy radni. Obecnych było 14 na 15 członków, a także: wójt Grzegorz Piechowski, sekretarz gminy Katarzyna Knopik oraz dyrektor Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki Grzegorz Daszkowski. Opracowany został harmonogram działalności Rady. Plany na 2023 rok prezentują się następująco: w maju odbędzie się Spartakiada Seniorów w Wielkim Klinczu, a w sierpniu Biesiada Seniorów w Loryńcu. Omówiono również sposób organizacji Dnia Seniora, który tradycyjnie odbywa się jesienią. Jak co roku seniorzy zostaną również zaproszeni na dedykowany im seans filmowy.

Seniorzy zostali również poinformowani o konkursie dla organizacji pozarządowych, który będzie ogłaszał wójt gminy Kościerzyna. To możliwość pozyskania dotacji na działania społeczno-kulturowe.

Aktualności

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej