Aktualności

Pierwsze w tym roku spotkanie Rady Seniorów

23 lutego odbyło się pierwsze w tym roku zebranie Rady Seniorów gminy Kościerzyna. Członkowie podsumowali działania za 2022 rok i ustalili plany na najbliższe miesiące.

W gminnej sali obrad spotkali się niemal wszyscy radni. Obecnych było 14 na 15 członków, a także: wójt Grzegorz Piechowski, sekretarz gminy Katarzyna Knopik oraz dyrektor Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki Grzegorz Daszkowski. Opracowany został harmonogram działalności Rady. Plany na 2023 rok prezentują się następująco: w maju odbędzie się Spartakiada Seniorów w Wielkim Klinczu, a w sierpniu Biesiada Seniorów w Loryńcu. Omówiono również sposób organizacji Dnia Seniora, który tradycyjnie odbywa się jesienią. Jak co roku seniorzy zostaną również zaproszeni na dedykowany im seans filmowy.

Seniorzy zostali również poinformowani o konkursie dla organizacji pozarządowych, który będzie ogłaszał wójt gminy Kościerzyna. To możliwość pozyskania dotacji na działania społeczno-kulturowe.

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej