Aktualności

Piknik przeciw przestępczości w Wąglikowicach

W miniony weekend w Wąglikowicach odbył się piknik pod hasłem „Przeciwdziałanie przyczynom przestępczości w Gminie Kościerzyna”.

Był to czwarty i zarazem ostatni piknik w tym sezonie z projektu. Wszystkie cztery pikniki były zadaniem sfinansowanym ze środków Funduszu Sprawiedliwości,  którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.

Podobnie jak na poprzednich piknikach zabawa była przednia. Pogoda oraz frekwencja dopisała. Dla dzieci zorganizowane zostały liczne konkursy i zabawy oraz poczęstunek.

Dziękujemy za zaangażowanie, pomoc i życzliwość członkiniom Koła Gospodyń Wiejskich w Wąglikowicach.

Zadanie sfinansowano ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej