Aktualności

zdjęcie przedstawia jezioro

Plan ochrony dla Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego

Zapraszamy na ostatnie spotkanie informacyjne, podczas którego wykonawca przedstawi najważniejsze ustalenia projektu Planu ochrony dla Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego. Spotkanie odbędzie się 20 czerwca w godzinach 10.00-15.00 w sali widowiskowej Kina Remus (1 p.) w Kościerzynie, ul. 3 Maja 9.

Ze względów organizacyjnych konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie uczestnictwa mailem na adres: sekretariat@gdynia.buligl.pl w terminie do 13 czerwca br.

Z projektem Planu ochrony dla Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego można zapoznać się na stronie internetowej: https://pomorskieparki.pl/planyochrony/opracowanie-projektu-planu-ochrony-wdzydzkiego-parku-krajobrazowego/

Wnioski i uwagi do projektu Planu ochrony dla Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego można składać drogą pisemną na adres Pomorskiego Zespołu Parków Krajobrazowych 73-200 Słupsk, ul. Poniatowskiego 4A lub pocztą elektroniczną na adres: wpk.planochrony@pomorskieparki.pl lub korzystając z formularza zamieszczonego na ww. stronie internetowej.

Aktualności

UWAGA! Upał!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C. Takie temperatury są prognozowane aż do poniedziałku 27 czerwca do godziny 20.00.

Więcej

Nieruchomości wykazane do zbycia

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2021 r. poz. 1899) wykazuje do zbycia nieruchomości będące własnością Gminy Kościerzyna.

Więcej

Jak złożyć deklarację CEEB?

Dyrektor Generalny Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przypomina o obowiązku złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) przez wszystkich właścicieli i zarządców budynków. Na dzień dzisiejszy obowiązku tego dopełniło jedynie 50% mieszkańców Gminy Kościerzyna. Termin złożenia deklaracji mija 30 czerwca 2022 r.

Więcej