Aktualności

Podpisanie umowy na budowę drogi w Wieprznicy

W ciągu 9 miesięcy wybudowana zostanie droga gminna w Wieprznicy. Podpisano już umowę na realizację tej inwestycji, a plac budowy został przekazany wykonawcy.

Spośród sześciu firm, które zgłosiły się do przetargu na budowę drogi gminnej w Wieprznicy, najlepsze warunki zaproponowało przedsiębiorstwo Pana Henryka Czarnowskiego z Kalisza Kaszubskiego.

Projekt dotyczy drogi gminnej nr 187102G w Wieprznicy na odcinku około 0,42 km. W planach jest położenie nawierzchni asfaltowej o szerokości 5,0 m w kategorii ruchu KR2 wraz z poboczami z kruszywa o szerokości 0,75m. Jezdnia obramowana będzie z jednej strony krawężnikiem, a z drugiej opornikiem wtopionym. W ramach robót przygotowawczych przewidziano usunięcie drzew z karczowaniem pni. Wykonane zostanie nowe oznakowanie zgodnie z projektem organizacji ruchu oraz montaż elementów BRD – barier energochłonnych o długości ok 300 m.

Kwota umowy to 983 430,77 zł.

Inwestycja jest współfinansowane w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Aktualności

Płukanie sieci wodociągowej

Zakład Komunalny Gminy Kościerzyna zawiadamia, że w dniu 12.07.2024 r. od godz. 9.00 do godz. 13.00 w miejscowościach: Grzybowo, Sycowa Huta, Rotembark, Rybaki odbędzie się płukanie sieci wodociągowej.

Więcej