Aktualności

Podpisanie umowy na budowę ścieżki pieszo-rowerowej Kościerzyna – Dobrogoszcz

23 marca doszło do podpisania umowy na budowę ścieżki pieszo-rowerowej na odcinku Kościerzyna – Dobrogoszcz. To drugi etap projektu, który rozpoczął się już w zeszłym roku, od budowy ścieżki w Kościerskiej Hucie.

W 2022 roku wybudowany został odcinek przy drodze gminnej o długości ponad 460 metrów, łączący drogi dojazdowe wzdłuż obwodnicy Kościerzyny i ścieżkę wybudowaną po stronie miasta przy ulicy Drogowców. Koszt tego etapu wyniósł ponad 500 tys. zł.

Drugi etap obejmuje budowę odcinka, w obrębie Węzła Wieżyca kościerskiej obwodnicy, drogi wewnętrznej o długości ok. 250 metrów oraz budowę ciągu pieszo-rowerowego o długości 730 metrów, budowę oświetlenia przejść dla pieszych wraz z odcinkami przejściowymi, budowę kanału technologicznego, usunięcie kolizji teletechnicznych, wycinkę zieleni kolidującej z rozbudową drogi, wprowadzenie docelowej organizacji ruchu.

Najkorzystniejszą ofertę na wykonanie tej inwestycji złożyło Przedsiębiorstwo Drogowo-Mostowe „DROMOS” Sp. z o.o. z Kartuz. Koszt wyniesie 2 223 521 zł brutto. Zamówienie jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Tytuł projektu: Budowa węzła integracyjnego w Kościerzynie połączona z rewitalizacją i adaptacją dworca kolejowego oraz utworzeniem komunikacji zbiorowej w Powiecie Kościerskim.

Zgodnie z podpisaną w Urzędzie Gminy umową termin wykonania prac to druga połowa sierpnia tego roku.

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej