Aktualności

Podpisanie umowy na projekt 87 mieszkań w Małym Klinczu

29 marca podpisana została umowa o wykonanie prac projektowych dla inwestycji, która w najbliższych latach ma powstać w Małym Klinczu. Mowa o budowie 2 budynków wielorodzinnych przy ulicy Osiedlowej w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej.

Karol Kardasiński – Prezes Zarządu Spółki SIM KZN-Pomorze, Zdzisław Kazimierczuk – Prezes Zarządu spółki Partner z Białegostoku przy udziale Grzegorza Piechowskiego – wójta gminy Kościerzyna podpisali umowę na wykonania dokumentacji projektowej dwóch bloków z mieszkaniami o umiarkowanym czynszu. Szacowany termin oddania ich do użytku to 2025-2026 rok.

Zgodnie z koncepcją inwestycja w Małym Klinczu będzie składała się z dwóch budynków pięciokondygnacyjnych, wyposażonych w windy. Znajdzie się w nich łącznie 87 mieszkań z przynależnymi komórkami lokatorskimi. Powierzchnia mieszkań będzie wahała się od 33 do 71 m².

Przypomnijmy, że gmina Kościerzyna już w 2021 roku przystąpiła do spółki SIM KZN-Pomorze, której zadaniem jest budowa mieszkań w systemie przypominającym działalność TBS.

Mieszkania w SIM przeznaczone będą dla osób i rodzin, które w dniu objęcia lokalu nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego na terenie Rzeczypospolitej Polskiej, dysponują środkami na regularne opłacanie czynszu, jednak ich dochody są za niskie na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na mieszkanie. Korzyścią z bycia najemcą mają być nawet o połowę niższe stawki czynszu niż na rynku komercyjnym oraz możliwość zmiany umowy najmu na umowę najmu z dojściem do własności, czyli uzyskanie własności mieszkania w perspektywie lat. Umowa z SIM może obligować do wniesienia partycypacji w wysokości do 30% kosztów budowy lokalu mieszkalnego.

Osoby zainteresowane wynajmem mieszkania w Małym Klinczu w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej prosimy o wypełnienie elektronicznej ankiety: ANKIETA

SIM KZN-Pomorze docelowo zajmie się budową mieszkań w gminach: Cedry Wielkie, Czersk, Miasto Człuchów, Dzierzgoń, Gniew, Kępice, Kobylnica, Kolbudy, Kościerzyna, Nowy Staw, Miasto Malbork, Miłoradz, Pelplin, Prabuty, Miasto Pruszcz Gdański, Pszczółki, Stary Dzierzgoń, Suchy Dąb oraz Trąbki Wielkie.

Aktualności

Nagrody dla sportowców

24 maja wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i podnoszenie kultury fizycznej w gminie Kościerzyna za rok 2022.

Więcej