Aktualności

Podpisano umowy z jednostkami OSP

Prezesi dziewięciu działających na terenie naszej gminy Ochotniczych Straży Pożarnych spotkali się z wójtem Grzegorzem Piechowskim oraz Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomaszem Klinkoszem, by podpisać umowy w sprawie zapewnienia OSP warunków do realizacji zadań.

Zgodnie z obowiązującym prawem gmina zobowiązana jest do zawarcia umów ze wszystkimi OSP działającymi na jej terenie. Określają one realizację zadań na rzecz ochrony życia, zdrowia, mienia i środowiska naturalnego, zakres ochrony przeciwpożarowej gminy oraz regulują kwestie utrzymania jednostek w pełnej gotowości operacyjnej.

Spotkanie było również okazją do podsumowania dotychczasowych działań druhów na rzecz lokalnych społeczności oraz omówienia bieżących potrzeb sprzętowych.

Do Urzędu Gminy przybyli reprezentanci jednostek OSP w: Łubianie, Wielkim Klinczu, Skorzewie, Kłobuczynie, Kaliskach Kościerskich, Kornem, Dobrogoszczy, Osadzie Burego Misia i Gostomiu.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej