Aktualności

Podpisano umowy z jednostkami OSP

Prezesi dziewięciu działających na terenie naszej gminy Ochotniczych Straży Pożarnych spotkali się z wójtem Grzegorzem Piechowskim oraz Komendantem Powiatowym Państwowej Straży Pożarnej st. bryg. Tomaszem Klinkoszem, by podpisać umowy w sprawie zapewnienia OSP warunków do realizacji zadań.

Zgodnie z obowiązującym prawem gmina zobowiązana jest do zawarcia umów ze wszystkimi OSP działającymi na jej terenie. Określają one realizację zadań na rzecz ochrony życia, zdrowia, mienia i środowiska naturalnego, zakres ochrony przeciwpożarowej gminy oraz regulują kwestie utrzymania jednostek w pełnej gotowości operacyjnej.

Spotkanie było również okazją do podsumowania dotychczasowych działań druhów na rzecz lokalnych społeczności oraz omówienia bieżących potrzeb sprzętowych.

Do Urzędu Gminy przybyli reprezentanci jednostek OSP w: Łubianie, Wielkim Klinczu, Skorzewie, Kłobuczynie, Kaliskach Kościerskich, Kornem, Dobrogoszczy, Osadzie Burego Misia i Gostomiu.

Aktualności

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej