Aktualności

na zdjęciu uroczystości dożynkowe w Skorzewie

Podziękowanie za tegoroczne plony za nami – w Skorzewie odbyły się Dożynki Gminne

Urocza miejscowość Skorzewo była w tym roku gospodarzem Dożynek Gminy Kościerzyna. Uroczystości rozpoczęły się o godzinie 14.00 Mszą Św. w kościele parafialnym, odprawioną w intencji rolników, w tym również starostów  dożynkowych Pani Teresy i Stanisława Szulfer, obchodzących w tym wyjątkowym dniu 34 rocznicę ślubu. O oprawę muzyczną Mszy Św. zadbał Zespół Folklorystyczny „Kaszubskie Nuty” z Nowego Klincza. 

Dalsze uroczystości przeniosły się na plac dożynkowy, gdzie tradycyjnie nastąpiło podzielenie chleba, jak również odznaczenie Odznaką Ministra Rolnictwa oraz uhonorowanie Nagrodą Wójta Gminy Kościerzyna rolników, którzy na co dzień swoją ciężką pracą dbają o to, by chleba nam nie zabrakło.

Nagrodą Ministra Rolnictwa uhonorowani zostali:

 1. Stanisław Szulfer
 2. Andrzej Lemka
 3. Józef Jakubek
 4. Roman Chrapkowski
 5. Jan Eron
 6. Jerzy Bogdan
 7. Zenon Wanta
 8. Celina Wanta

Na wniosek Rady Sołeckiej Skorzewa Wójt Gminy Kościerzyna nagrodził następujących rolników:

 1. Wojciech Klaman
 2. Tadeusz Plata
 3. Piotr Gruchała
 4. Witold Nakielski
 5. Władysław Makurat
 6. Wojciech Łangowski
 7. Irena i Czesław Pobłoccy
 8. Agnieszka Ramczykowska
 9. Jan Zdrojewski
 10. Wojciech Formela

Odbył się również konkurs wieńców dożynkowych. Najpiękniejsze zdaniem komisji wieńce wykonały sołectwa:

 1. Kaliska Kościerskie
 2. Kłobuczyno
 3. Loryniec

Ponadto do konkursu wieńce zgłosiły sołectwa: Czarlina, Grzybowo, Wielki Podleś, Skorzewo, Nowa Wieś Kościerska i Wąglikowice.

Jak na każdym festynie nie mogło zabraknąć atrakcji. Odbyła się loteria fantowa zorganizowana przez Zespół Szkół w Skorzewie, Kościerskie Bractwo Kurkowe przeprowadziło zawody strzeleckie, a zebrana licznie publiczność mogła podziwiać występy artystyczne w wykonaniu lokalnej społeczności oraz zaproszonych gwiazd wieczoru.

Jeszcze raz pragniemy podziękować wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tegorocznych Dożynek. Do zobaczenia za rok!

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2021 r. poz. 1899) wykazuje do dzierżawy

Więcej

W Gminie Kościerzyna odbyły się Dni Seniora

Prawie 1000 seniorów wzięło udział w uroczystościach, które odbyły się w Gminie Kościerzyna. W tym roku w nowej formule, przy współpracy gminnych szkół podstawowych, zorganizowano 9 spotkań, na które zaproszono osoby 60+ ze wszystkich miejscowości naszej gminy.

Więcej

Trwają przygotowania do budowy mieszkań w Małym Klinczu

3 października 2022 roku w Kolbudach kolejny raz spotkali się przedstawiciele Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz 19 pomorskich samorządów wchodzących w skład Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Pomorze sp. z o.o. W posiedzeniu uczestniczył również Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski.

Więcej