Aktualności

Policjanci spotkali się z najmłodszymi i mówili o bezpieczeństwie

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie w ramach akcji „Świeć Przykładem” odwiedzili uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łubianie. Podczas spotkań mundurowi przypomnieli, jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Funkcjonariusze spotkali się z uczniami klas 1-3 oraz z przedszkolakami. Podczas zajęć policjanci omówili zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Przekazano maluchom, aby przypominali rodzicom o zapinaniu pasów bezpieczeństwa, przewożeniu dzieci w fotelikach oraz noszeniu elementów odblaskowych zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Funkcjonariusze mówili również, jak wygląda służba policjanta.

Nadesłane

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej