Aktualności

Pomorska Liga Ratownictwa Wodnego na plaży w Sopocie

W dniu 18 czerwca na plaży w Sopocie odbyła się 3 Runda Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Rewelacyjnie zaprezentowali się zawodnicy KS Aqua Sport.

Tym razem zawodnicy rywalizowali w konkurencjach typowo morskich, takich jak:

 1. Bieg-pływanie-bieg
 2. Pływanie 250m w płetwach
 3. Flagi Plażowe

Oraz drużynowo Sztafeta 100 m akcja z bojką i zasobnikiem.

Zawodnicy tradycyjnie zostali podzieleni ze względu na płeć oraz na kategorie wiekowe: Młodzik(10-11), Młodzik Starszy(12-13), Junior Młodszy(14-15), Junior(16-18) oraz OPEN. Wyjazd drużyny KS Aqua Sport wsparli: Kruszywa Polskie S.A., Przedsiębiorstwo Dech-Pol, Hoch Systemy Kominowe oraz Repiński Transport.

Pierwszy wyścig polegał na przebiegnięciu dystansu po plaży, wbiegnięciu do wody i pokonaniu w wodzie dystansu opływając 3 boje, a następnie wybiegnięciu z wody i pokonaniu dystansu po plaży. Rewelacyjnie zaprezentowały się zawodniczki KS Aqua Sport.

Bieg-pływanie-bieg(dziewczęta)

Młodzik

 1. Maja Zinka
 2. Kaja Lellek

Młodzik Starszy

 1. Dominika Peek
 2. Monika Zarach

Junior Młodszy

 1. Wiktoria Lellek
 2. .
 3. Zuzanna Peek

Junior/OPEN

 1. .
 2. .
 3. Daria Freda

Chłopcy:

Młodzik

 1. .
 2. Dominik Męczykowski
 3. Konstanty Tarnowski

Młodzik Starszy

 1. .
 2.  Szymon Hinc

Junior Młodszy

 1. Filip Komar

Pływanie 250m w płetwach:

Młodzik Starszy(dziewczęta):

 1. Dominika Peek
 2. .
 3. Marta Ostrowska

`Junior Młodszy:

 1. Zuzanna Peek
 2. .
 3. Anna Tarnowska

Junior/OPEN

 1. .
 2. .
 3. Daria Freda

Wśród chłopców w młodzikach Konstanty Tarnowski był 3, a w młodzikach starszych na 3 miejscu ukończył Arkadiusz Sędzicki

Najlepsze wyniki zawodnicy KS Aqua Sport uzyskali jednak w ostatnie konkurencji, a mianowicie we Flagach Plażowych, gdzie zawodnik leży na piersiach tyłem do kierunku biegu i na sygnał startu musi dobiec 20m do Flagi. Flag jest zawsze o jedną mniej, niż startujących zawodników. Konkurencja trwa tak długo, aż zostanie 2 zawodników i jedna flaga i wyłoni się zwycięzca.

Flagi Plażowe(dziewczęta);

Młodzik

 1. .
 2. Maja Zinka

Młodzik Starszy

 1. Dominika Peek
 2. Monika Zarach
 3. Marta Ostrowska

Junior Młodszy

 1. Zuzanna Peek
 2. Marcelina Bławat
 3. Anna Tarnowska

Junior/OPEN

 1. .
 2. Daria Freda

Młodzik(Chłopcy)

 1. .
 2. Dominik Męczykowski

Młodzik Starszy

 1. Havier Bedra
 2. Szymon Hinc
 3. Igor Grochowski

Junior Młodszy

 1. .
 2. .
 3. Filip Komar

Wyścig sztafetowy wygrały dziewczęta Młodzik w składzie: Aleksandra Kamińska, Amelia Freda, Kaja Lellek i Karolina Lemańczyk oraz Młodzik Starszy: Dominika Peek, Monika Zarach, Marta Ostrowska i Mia Carella. W Młodzikach Starszych wygrali również chłopcy w składzie: Havier Bedra, Igor Grochowski, Szymon Hinc i Arkadiusz Sędzicki.

Klasyfikacja generalna 3 Rundy(Sopot):

W Młodzikach najlepszą zawodniczką została Maja Zinka przed Kają Lellek, a wśród chłopców na 2 miejscu uplasował się Dominik Męczykowski

W Młodzikach Starszych Zwyciężyła Dominika Peek przed Moniką Zarach, a w chłopakach wygrał Szymon Hinc, a na 3 miejscu był Havier Bedra.

W Juniorach Młodszych wygrała Zuzanna Peek przed Anną Tarnowską a najlepszym chłopakiem został Filip Komar.

W Juniorach na 2 miejscu ukończyła Daria Freda, a wynik pozwolił jej również na zdobycie 2 miejsca OPEN.

Po 3 rundach(Reda, Gdańsk, Sopot)

Najlepszą zawodniczką OPEN(także Junior) jest Daria Freda

W Juniorach Młodszych prowadzi Anna Szybalska przed Zuzanną Peek i Anną Tarnowską, a na 2 miejscu wśród chłopców jest Filip Komar.

W Młodzikach Starszych prowadzi Dominika Peek, a w Młodzikach na 3 miejscu jest Dominik Męczykowski.

W tym roku zawodnicy rywalizować będą jeszcze podczas 4 rundy w Kościerzynie 15 października , a finał odbędzie się w Słupsku 3 grudnia.

Komplet wyników:

http://livetiming.pl/contest/af7cb2c8-7cf3-43fb-9d60-cdd8bca3613c

Trenerem drużyny był Damian Narloch, który nie krył zadowolenia z postawy swoich podopiecznych i przyznał, że jest bardzo zadowolony z faktu, że jego podopieczni nie tylko potrafią świetnie pływać, ale są również bardzo sprawni fizycznie i wybiegani. Oczywiście bardzo duże znaczenia mają w tym przypadku obozy sportowe, jakie zawodnicy przechodzą zarówno przed rozpoczęciem sezonu na koniec sierpnia, jak także w ferie zimowe, gdzie sporo jest zajęć sprawnościowych pod jego kierunkiem. Warto wspomnieć, że w rolę spikera wcielił się ponownie trener Michał Zarach, który ma tę funkcję pełnić już zawsze podczas Pomorskiej Ligi, ponieważ organizatorzy są bardzo zadowoleni ze sposobu prowadzenia zawodów oraz wiedzy przekazywanej na temat poszczególnych konkurencji i zawodników.

Przed zawodnikami KS Aqua Sport jest jeszcze wyjazd na najważniejsze zawody, czyli Mistrzostwa Polski w Ratownictwie Wodnym, jakie odbędą się 23-24 czerwca w Poznaniu. Przywiezienie medalu z tych zawodów będzie spełnieniem marzeń zarówno trenera, jak i poszczególnych zawodników. Jednak rywalizacja na najwyższym poziomie w kraju jest bardzo wyrównana i miejsce w pierwszej 10. Już jest bardzo dobrym wynikim.

Michał Zarach

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej